Skip links

NX Touchscreen Gesture

NX’e tamamen uyumlu olmanın avantajının önemini düşünüyorsanız Realize Shape karmaşık modelleri hızlı ve kolay şekilde yaratmak için en iyi seçiminiz olacaktır. Nx Realize Shape karmaşık şekiller oluşturmayı kolaylaştırır. Touch (Dokunmatik)Bir yazılımla etkileşimde olan dokunmatik ekranlar daha hızlı ve daha sezgisel bir yol olabilir. NX 11’de bulunan yeni dokunmatik arayüz sayesinde NX’in gücünü her yerde hissedeceksiniz.

NX Touchile nerde olursanız olun NX’in bütün tasarım kapasitesine erişim sağlayabilirsiniz. Mesela fabrikanın koridorundan geçerken birisine danışabilirsiniz. Nerde olursanız olun bu özellik sadece ihtiyacınız olan bilgiyi kolayca almanızı sağlamayacak, aynı zamanda sizi daha üretken ve çok yönlü yapacaktır. Dokunmatik madunda iken, dokunmatik ekranınızda daha iyi seçim yapabilmeniz için arayüz ayarlanacaktır. Arayüz mobil cihaz ve NX’i ayrı ayrı kullanan birine benzer ve sezgisel gelecektir. Örneğin yakınlaştırmak için parmaklarınızı ayırmanız, bir şey seçmek için tıklamanız gibi. Mobil cihazların geniş çapta yayılmasıyla ortalama bir kullanıcı NX’i dokunmatik ortamda kullanmaya birkaç dakika içerisinde alışmış olacaktır.

Seçmek veya seçimi kaldırmak için, Nesneye tıklayın

Çoklu obje seçimi için uzun basarak seçmek istediğiniz objeleri, Rectangle, lasso, circle ile seçebilirsiniz.

Çoklu objelerin seçimini kaldırmak için tek parmağınızla görünümünde herhangi bir yer tutun ve diğer parmağınızla uzun basın ve bırakmak istediğiniz objeyi seçin.