Skip links

CAD Yazılımı (CAD Software) Nedir?

Siemens NX™ CAD yazılımı (CAD Software): Ürün yaşam döngüsü için 2D ve 3D tasarım.

Siemens PLM Yazılımı tasarım araçları, tasarımı bir araya getiren, yönetilen bir ortamda piyasaya süren diğer disiplinlerle tasarımla bütünleşiyor. Yetenekli 3D CAD teknolojisi olsa bile, birçok şirket tasarım süreçlerini önemli ölçüde iyileştirmede başarısız olmuştur ve daha düşük maliyetli ve daha kısa çevrim sürelerinin faydaları zor olmaya devam etmektedir. Ürün geliştirme sürecinin dönüşümü, simülasyon ve analizden CAE  takım tasarımı CAD, imalat CAM, montaj, servis ve destek gibi tüm ürün yaşam döngüsünü (PLM) destekleyen tasarım süreciyle başlar.

Yeni nesil tasarım teknolojisi : Siemens PLM Software’in NX ™

Siemens PLM Software’in NX ™ şirketi, NX CAD programı NX CAE Programı NX CAM programı gibi ürün geliştirmeyi dönüştüren yeni nesil tasarım araçları ve teknolojileri sunar. Önde gelen NX CAD program tasarım araçları, tasarımın, birleştirilmiş, yönetilen bir ortamda piyasaya sürülmesini sağlayan diğer disiplinlerle tasarımın bütünleşmesini sağlayan toplam geliştirme çabası bağlamında çalışır.

NX™ ; NX CAD yazılım tasarım araçları güç, çok yönlülük, esneklik ve verimlilik açısından üstünlük sağlar. Parametrik ve geçmişten bağımsız modellemeyi çoklu CAD montaj tasarımı için NX Aktif Mockup ile birleştiren yenilikçi Senkron Teknolojiden NX, hız, performans ve kullanım kolaylığı için yeni standartlar belirleyen devrim niteliğinde teknolojiyi sunar.

NX CAD YAZILIMI ( NX CAD Software)

Önde gelen tasarım araçları ve teknolojileri ile Siemens NX (Unigraphics) ürün geliştirme sürecini hızlandırır. CAD‘e özel çözümler ve kapalı kurumsal çözümlerden farklı olarak NX (Unigraphics), açık, işbirlikçi bir ortamda geliştirme disiplinleri arasında en yüksek entegrasyonu sağlar.

Tasarım için NX CAD Yazılım Çözümleri

NX (Unigraphics) tasarım araçları güç, çok yönlülük ve üretkenlik bakımından üstündür. 2B düzeninden 3B modelleme, montaj tasarımı, taslak oluşturma ve belgeleme işlemlerine kadar tüm tasarım görevlerinde daha esnek, hızlı ve verimli çalışabilirsiniz.

Senkronize teknolojili NX (Unigraphics), diğer CAD sistemleriyle oluşturulan modelleri doğrudan kullanmanıza olanak tanır. CAD geometrisini hız, kolaylık ve verimlilik ile herhangi bir kaynaktan içe aktarabilir ve değiştirebilirsiniz. NX (Unigraphics) çoklu CAD, Diğer CAD sistemlerinden verilerle sorunsuz çalışabilmenizi sağlayan, işbirlikçi tasarım için tercih edilen çözümdür.

NX (Unigraphics) montaj tasarım araçları, binlerce parçalı olanlar için bile en karmaşık montajlara hazırdır. Karmaşık ürünler için sorunları hızlı bir şekilde tanımlamak ve sorunları çözmek için NX ile tam çoklu CAD dijital örnekler oluşturabilirsiniz.

Müşteri ve mühendislik gereksinimlerini yerine getirmenize yardımcı olmak için NX (Unigraphics), entegre, otomatik tasarım doğrulama yetenekleri sunar. Tasarımlarınızı şirket ve endüstri standartlarına uyum için sürekli olarak izleyebilir ve hedeflerinizi ve müşteri gereksinimlerinizi karşılayan tasarımları daha kolay bir şekilde üretebilirsiniz.

NX (Unigraphics) görsel raporlama ve analitik ile, ürün ve süreç bilgilerini anında toplayabilir ve 3D tasarım bağlamında etkisini görselleştirebilirsiniz. PLM verilerinin görsel sentezi, tasarım sürecini hızlandırır ve karar vermeyi geliştirir.

Tasarım için NX CAD Yazılımının Faydaları

Geliştirme Süresini % 30’dan Fazla Azaltın

Çığır açan teknolojiler, verimli etkileşim ve akıcı iş akışları ile NX (Unigraphics) tasarım araçları, tasarım görevlerini diğer CAD sistemlerinden çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olur.

Her Yıl Sunulan Yeni Ürünlerin sayısını Artırma

Tasarım verimliliğini geliştirerek, NX (Unigraphics) mühendislik ekiplerinin daha fazla fırsat peşinde koşarak daha fazla kaynak kullanmadan daha fazla ürün geliştirmelerine yardımcı olabilir.

Teslimat Döngüsü Zamaünını yzde 35 azalt

Entegre tasarım, simülasyon, kalıp ve üretim ile NX (Unigraphics), ilk konseptten atölyeye kadar aynı bilgi ve verileri kullanarak geliştirme süreçlerini dönüştürmenize ve düzenlemenize yardımcı olabilir.