Skip links

CAD ile Bilgiyi Yeniden Kullanma

Tasarımın Yeniden Kullanımı ile Verimliliği Artırın ve Maliyeti Azaltın

Çok sayıda mühendislik projesi, mevcut bir mühendislik probleminin zaten çözülmüş olduğunu fark etmediğiniz için aşırı miktarda yeniden işleme tabi tutulmaktadır. Şirketler, varolan bilginin – parça, ürün ve süreçlerin – yeni projelerde kullanılabileceğinden habersizdir.

Kısmi yeniden kullanımın maksimize edilmesiyle elde edilen tasarruf, parça tasarımı, denetim, mühendislik analizi, mühendislik değişim siparişleri, iş akışı, NC programlama, dokümantasyon, atölye talimatları, tedarik, kaynak planlama, montaj talimatları, imalat dahil olmak üzere birden fazla alan ve ilgili süreçler arasında genişleyebilir, yedek parça yönetimi ve diğer birçok fonksiyonları içerir.

NX CAD Yeniden Kullanım Kitaplığı

NX, yeniden kullanılabilir bilgiyi kurumsal bazda bulmak için ortak bir depo sağlar ve yeniden kullanılabilir el kitapları, yeniden kullanılabilir tasarımlar, standart parçalar, tasarım özellikleri ve ürün şablonlarından oluşan genişletilebilir bir bilgi kütüphanesi sağlar. İhtiyacınız olan şeyleri hızla bulabilir ve nesnenizi tasarımınıza sürükleyip bırakabilirsiniz.

Özelleştirme ve Programlama

Senkron Teknoloji

NX CAD programlama ve özelleştirme araçları, çözüm özelliklerini belirli ihtiyaçlarınıza göre genişletmenize ve bunlara uyarlamanıza yardımcı olur. Bu araçlar, ürün geliştirmede personel ve uygulama geliştiricileri tarafından, en iyi uygulamaların yakalanması, yeniden kullanılması ve sürekli olarak geliştirilmesi için kullanılabilir.

3D Arama Motoru

NX, geometrisine dayanan belirli bir örneğe benzer parçaları hızlıca bulabilen Geolus Search 3D arama motoruyla tamamen entegredir. Parça ve bilgileri tekrar kullanma yeteneği, tasarım süresi, maliyet tahmini, satın alma, üretim ve envanterde tasarruf sağlar.