Skip links

CAM PLM Sistemleri

İmalat için NX CAM (Computer-Aided Manufacturing – bilgisayar destekli imalat)

Bilgisayar destekli imalat (CAM) genelde sayısal kontrol (NC) bilgisayar yazılımlarının, imalat parçaları için sayısal kontrol (CNC) takım tezgahlarını çalıştıran detaylı talimatlar (G-kodu) yaratmak için kullanılmasını ifade eder. Çeşitli endüstrilerdeki üreticiler, yüksek kaliteli parçalar üretmek için CAM’in yeteneklerine bağlıdır.

NX CAM’ın daha geniş bir tanımı, takım tasarımı, bilgisayar destekli tasarım (CAD) modeli hazırlama, NC programlama, koordinat ölçme makinesi (CMM) denetim programlama, makine aleti simülasyonu veya sonlandırma modülasyonu için bir üretim planı tanımlamak için bilgisayar uygulamalarının kullanılmasını içerebilir. işleme. Plan daha sonra doğrudan sayısal kontrol (DNC), takım yönetimi, CNC işleme veya CMM yürütme gibi bir üretim ortamında yürütülür.

NX CAM Yazılımın Faydaları

NX CAM’in faydaları, üretimde beklenen sonuçları veren uygun bir şekilde tanımlanmış üretim planını içerir.

NX CAM Yazılım sistemleri, yüksek hızlı, 5 eksenli, çok fonksiyonlu ve torna tezgahları, elektrik boşaltma işleme (EDM) ve CMM denetim ekipmanları dahil olmak üzere tüm üretim ekipmanlarının kullanımını en üst düzeye çıkarabilir.

NX CAM yazılımı sistemleri optimum çalışma verimliliği için NC programlarının oluşturulmasına, doğrulanmasına ve optimize edilmesine yardımcı olur; ayrıca, mağaza belgelerinin oluşturulmasını otomatikleştirir.

Ürün yaşam döngüsü yönetimi (PLM) entegrasyonuna sahip gelişmiş NX CAM yazılım sistemleri, doğru veri ve standart kaynakların kullanılmasını sağlamak için üretim planlama ve üretim personeline veri ve süreç yönetimi sağlayabilir.

NX CAM Yazılım ve PLM sistemleri, dosyaların CNC makinelerine sevkiyatı ve yönetimi için DNC sistemleri ile entegre edilebilir.

NX CAM Yazılımı

İşte NX CAM yazılımları uygulamalarına örnekler:

NX CAM Yazılım ve CAM Express, NC programcıların yatırımlarının değerini en yeni, en verimli ve en yetenekli tezgah araçlarında en üst düzeye çıkarmasına olanak tanır. NX CAM, yüksek hızlı yüzey işleme, çok fonksiyonlu değirmen dönüşümü ve 5 eksenli işleme konularına yönelik tüm fonksiyonları sunar. CAM Express, düşük toplam sahip olma maliyetiyle güçlü NC programlama sağlar.

İmalat için NX CAM Yazılımın Avantaj ve Faydaları

NX CAM Yazılım ile, Daha Akıllı Ürün Kararlarını Sağlayan Gelişmiş Üretim Çözümleri

Üretimdeki başarı, üretim planınızın kalitesine ve titizliğine bağlıdır. Gerçekten etkili olabilmek için, parça imalat planlarının eksiksiz, doğru olması ve ihtiyaç duyulduğunda üretime aktarılması gerekir.

Üretim planını tanımlarken ve icrası için üretim alanına götürdüğünüzde, Siemens, bilgisayar destekli imalat (CAM) ve kalıp tasarımı yazılımından takım tezgahı kontrol cihazlarına kadar komple bir imalat çözümleri setiyle sizi destekliyor.

NX CAM Yazılım ile İmalatın Avantajları nelerdir?

NX CAM yazılım ile, Entegre Yazılım Uygulamaları ve Ekipmanları

Siemens PLM Software, CAD, CAM, CAE ve CMM programlama uygulamalarının tüm NX yazılım takımlarını, tüm üretim mühendisliği ihtiyaçlarınızı desteklemek için tek bir sistemde sunmaktadır. Buna ek olarak, Siemens Sinumetrik takım tezgahı denetleyicileri, üretim yerinde üretimden geniş seri üretime kadar üretim otomasyon gereksinimlerinizi başarmanıza yardımcı olabilir.

NX CAM Yazılımı ile Veri ve Süreç Yönetimi

Teamcenter, üretim mühendisliği ve üretim ekiplerinin tek bir bilgi kaynağı kullanarak birlikte çalışmasına olanak tanıyan veri ve süreç yönetimi sağlar. Bu, birden fazla veritabanı ihtiyacını ortadan kaldırmanıza, kanıtlanmış yöntemleri yeniden kullanmanıza, takımlamayı yönetmenize ve iş paketini doğrudan yürütme noktasına bağlamanıza yardımcı olur.

NX CAM Yazılımı ile Planlamayı Üretime Bağlayın

PLM’yi üretim sistemlerine bağlayarak üretim planlama verilerine doğrudan atölyeden erişebilirsiniz. Teamcenter’ı doğrudan sayısal kontrol (DNC) ve takım yönetimi için üretim tabanı sisteminize bağlayarak, parça işleme verileri ve takım listesi bilgilerini doğrudan CNC makinelerine gönderebilirsiniz.

NX CAM Yazılım ile Üretim Faydaları

  • NX CAM ile NC Programlamayı ve İşleme Süresini Azaltın
  • NX CAM ile Yüzey İşlemini, Doğruluk ve Parça Kalitesini Artırın
  • NX CAM ile Üretim Süresini ve Hataları Azaltın
  • NX CAM ile Yeni Makine Dağıtımının Başarı Oranını Artırma
  • NX CAM ile Üretim Kaynaklarının Kullanımını En Üst Düzeye Çıkarın

Bilgisayar Destekli Bir Üretim Çözümü olan NX CAM, takım tezgahlarının programlanması, post processing ve işleme simülasyonu için komple bilgisayar destekli imalat (CAM) yazılım çözümleri sunmaktadır. NX CAM yazılımının her bir modülündeki gelişmiş fonksiyonları, en yeni takım tezgahı teknolojisindeki yatırımlarınızdaki getiriyi en üst düzeye çıkarabilir.

Birçok endüstride kullanılan NX CAM yazılımı, havacılık, otomotiv, tıbbi cihaz, kalıp ve makine endüstrisinde üretim için kanıtlanmış yetenekler sunar.