Skip links

NX CAM in Yetenekleri

Siemens NX CAM yazılımı gelişmiş takım tezgahlarında yatırım getirisini en üst düzeye çıkarır. Üretim yazılımının NX paketi takım ve fikstür tasarımı ve NC işleme süreçleri boyunca üretkenliği artırmak için tasarım (CAD) ve üretim (CAM) bağlantılarını birleştirir.

NX, takım tezgahlarının programlanması, postprocessing ve işleme simülasyonu için komple bilgisayar destekli imalat (CAM) yazılım çözümleri sunar. NX CAM‘ın her bir modülündeki gelişmiş fonksiyonları, en yeni takım tezgahı teknolojisindeki yatırımlarınızdaki getirileri en üst düzeye çıkarabilir.

Birçok endüstride kullanılan NX, havacılık, otomotiv, tıbbi cihaz, kalıp ve kalıp ve makine endüstrisinde üretim için kanıtlanmış yetenekler sunar.

İleri Programlama Yetenekleri – Advanced Programming Capabilities

NX CAM yazılımı, basit NC programlamadan, yüksek hızlı ve çok eksenli işlemeye kadar geniş bir yelpazede işlevsellik sunmakta ve birçok görevi bir sistemle çözebilmektedir. NX CAM’in esnekliği, en zorlu işleri kolayca tamamlayabileceğiniz anlamına gelir.

Programlama Otomasyonu- Programming Automation

NX CAM’deki en yeni NC programlama otomasyon teknolojileri, üretim verimliliğinizi artırabilir. Özellik tabanlı işleme (FBM) ile programlama süresini yüzde 90 oranında azaltabilirsiniz. Buna ek olarak, şablonlar, programlama görevlerinizi standartlaştırmak ve hızlandırmak için önceden tanımlanmış, kurallara dayalı süreçler uygulamanızı sağlar.

Postprocessing ve Simülasyon

NX CAM yazılımı, neredeyse her türde takım tezgahı ve denetleyici konfigürasyonu için gerekli NC kodunu kolayca oluşturmanızı sağlayan sıkı bir şekilde birleştirilmiş bir işleme sistemi içerir. Çok seviyeli NC program doğrulamasında, ayrı simülasyon paketlerine olan ihtiyacı ortadan kaldıran G kod sürüş simülasyonu bulunur.

Entegre Çözüm

NX yeni parçaları modellemekten CAM için parça modelleri hazırlamaya kadar doğrudan 3D model verilerinden kurulum çizimleri hazırlamak için kullanılabilecek gelişmiş CAD araçları sunar.

Verimliliğin Programlanması-Programming Productivity

NX CAM yazılımında gelişmiş NC programlama işlevlerine kolayca erişebilirsiniz. Örneğin, en son kullanıcı etkileşimi teknikleri ve grafiksel programı NC programları hızlı bir şekilde oluşturmanıza olanak tanır.

Çözüm Bağlantısı-Solution Connectivity

NX CAM’ı veri ve işlem yönetimi için Teamcenter yazılımına bağlamak, genişletilmiş bir parça imalat çözümü için bir temel oluşturur. 3D parça modelleri, kurulum plakaları, araç listeleri ve CNC çıktı dosyaları da dahil olmak üzere her türlü veri tam revizyon kontrolü ile kolayca yönetilebilir. Bu veri ve süreç yönetimi, doğru takımlama ve doğru NC programları da dahil olmak üzere doğru verilerin kullanılmasını ve gecikme ve maliyetlerin azaltılmasını sağlar.