Skip links

NX CAM Yazılım Kalıp ve Kalıp İşleme

Adaptif freze (Adaptive milling), işleme çevrimi süresini yüzde 60’a kadar düşürebilen yeni bir yüksek hızlı kesme stratejisidir. Bu akıllı kaba haddeleme yöntemi, takım ömrünü uzatırken, malzeme kesme oranını arttıran derin kesimler ve sabit alet yükü sağlar. Takımlama için kullanılan çelikler gibi sert malzemelerin kesilmesi için ideal olmasına rağmen, Adaptif Freze, alüminyum parçaların üretim işlemleri de dahil olmak üzere çok çeşitli malzemelerin hızlı işlenmesinde kullanılabilir.

Bu yenilikçi kesme stratejisi, adımlama ve besleme hızı da dahil olmak üzere işleme parametrelerini dinamik olarak ayarlayarak tutarlı talaş kalınlığını korur. Bütün kesme işlemi sırasında tutarlı talaş kalınlığını muhafaza ederek, kesme kuvvetleri önemli ölçüde azaltılabilir, bu da yüksek hızları mümkün kılar ve bütün flute uzunluğu kullanılarak beslenir. Bu, kesim için flute uzunluğunun yalnızca küçük bir bölümünü kullanabileceğiniz geleneksel frezeleme üzerinde bir avantaj sağlar. Adaptif Frezeleme ile kesme takım ömrünü uzatarak üretim maliyetlerini düşürürken, yüksek işleme hızlarını kullanabilirsiniz.

NX CAM 12’de gelişmiş bitirme stratejileri, işlenmiş bir yüzeyin kalitesini daha da artırabilir. Eğimli duruma bakılmaksızın tutarlı adım atma artık tüm işleme alanına uygulanabilir. Ayrıca, akıllı sonlandırma takım yolları, işlenmiş yüzeylerdeki ve makine üzerindeki küçük boşluk özelliklerini tanıyabilir ve kesme koşullarını iyileştirir ve parça hazırlama işlemlerini en aza indirir.

NX CAM yazılımı yumuşak kesme hareketleriyle takım yolu oluşturmak için gelişmiş özelliklere sahiptir. NX 12, pürüzsüz çekme, çekme ve aktarma hareketlerini uygulamak için daha fazla kontrol sağlar. Keskin köşeler olmaksızın ortaya çıkan optimize edilmiş takım yolları, işleme sürecinde ani durmaları ve yön değişikliklerini ortadan kaldırır. Bu optimize edilmiş takım yolları, takım tezgahlarının aşınmasını en aza indirgeyebilir ve bu da ekipmanın çalışma süresini arttırır ve üretim maliyetlerini düşürür.