Skip links

Üretim için NX’teki yenilikler

Üretim için NX’teki yenilikler

Üretim için NX'teki yenilikler

Parça üretimi için kapsamlı bir yazılım portföyü olan Üretim İçin NX’in en son sürümü artık mevcuttur.

Dijital Üretim ekibimiz, programlama otomasyonu ve gelişmiş üretim yöntemlerini mümkün kılan birçok yeni yazılım özelliğini uygulamaya koydu.

NX’in yeni sürümü, CNC programlama, eklemeli üretim, CMM denetim programlama ve üretim veri yönetimi için yeni işlemler ve güçlü geliştirmelerle doludur.

NX yazılımındaki yeni özellikleri kullanarak parça üretimini nasıl hızlandırabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

NX CAM

Yeni bir işleme yöntemi olan Düzlemsel Çapak Alma, en çok kullanılan işlemlerden biri olan köşe pah kırma işleminin programlanmasını otomatikleştirmenize yardımcı olur. Programlama sürenizi % 95’e kadar kısaltabilir. NX CAM yazılımı, parçaların kenarlarını (modellenmiş veya modellenmemiş) otomatik olarak tanır ve gerekli pah boyutunu işlemek için optimize edilmiş takım yolları oluşturur. Takım yollarının daha hassas kontrolü için atlanacak delikler için bir boyut aralığı da belirtebilirsiniz. Ek olarak, Düzlemsel Çapak Alma, zaten pahlanmış köşeleri izleyerek yeniden kesmeyi ortadan kaldırır ve verimli 3 + 2 işlemeyi mümkün kılar.

 

NX CAM’de Düzlemsel Çapak Alma, tüm parça kenarlarını işlemek için otomatik olarak takım yolları oluşturur.

 

NX CAM’in yüksek hızlı işleme döngüsü olan Adaptive Milling, prizmatik parçaların programlanması için kullanılan sınırları desteklemek için genişletildi. Derin kesimler ve yüksek kesme hızları sağlayan bu yüksek verimli kaba işleme stratejisi, daha hızlı işleme için Trokoidal operasyonun yerini alır. Gelişmiş Uyarlamalı Frezeleme yöntemi, takım ömrünü uzatan tutarlı talaş yükünü korurken kaba işleme döngü süresini% 60’a kadar azaltır.

NX CAM’in yüksek hızlı kaba işleme kesim modeli olan Uyarlanabilir Frezeleme artık prizmatik parçaların programlanması için kullanılan Düzlemsel Frezeleme işleminde mevcuttur.

 

Yeni bir gelişmiş kesme yöntemi olan Kıstırma Torna, iki karşıt kesici takımla eşzamanlı işlemeye olanak tanır. İki karşıt kesici takımın kesme kuvvetlerini dengeler ve parçaların sapmasını en aza indirerek daha derin kesimlere izin verir. Ek olarak, araçlardan biri yarı-ince işleme işlemi gerçekleştirebilirken diğeri, karşı takımın biraz arkasından bitiş işlemini gerçekleştirir. Yeni tornalama işlemi, daha yüksek üretkenlik ve doğruluk sağlar.

NX CAM’deki yeni Sıkıştırma Döndürme işlemi, daha hızlı işleme için iki mod sağlar:
– Dengeli modda, karşıt takımlar hizalanır ve aynı çapı keser
– Birleştirilmiş modda, takımlardan biri karşı takımı takip eder ve takımlar farklı çapları keser

Üretkenlik geliştirmeleri, makine kurulumunu hızlı bir şekilde tanımlamanıza yardımcı olarak yüksek değerli programlama görevlerine odaklanmanıza olanak tanırParça modellerine göre doğru bir şekilde konumlandırabileceğiniz katılardan hızlıca boşluklar oluşturarak kurulum süresini azaltabilirsiniz. Ek olarak, İşleme Koordinat Sisteminin (MCS) yeni etkileşimli oluşturulması, boşta MCS kaynağını hızlı bir şekilde tanımlamanıza olanak tanır.

 

NX CAM’in yeni sürümünde katı boşlukları ve İşleme Koordinat Sistemlerini (MCS) hızla tanımlayın.

NX Katmanlı Üretim

Devam eden yatırım, çok eksenli ve düzlemsel baskı için NX Eklemeli Üretim çözümünü iyileştiriyor.

Yeni kaplama, dilimleme ve iyileştirmeleri destekleyerek, yapı tablasını kurmak ve 3D yüzeylere kaplama uygulamak her zamankinden daha kolay. Yeni kaplama özellikleri, çok katlı katmanlara sahip parçaların daha kolay programlanmasını desteklerken, CLI dilimleme müşterilere daha geniş bir baskı teknolojisi yelpazesi için destek sağlar.

NX Katmanlı İmalat, mukavemet ve hafiflik için formlar üzerinde çoklu katların oluşturulmasına izin verir

Ayrıca, yeni destek profilleri ve izlenebilirlik zamandan tasarruf sağlar, şirket standartlarına uygunluğu sağlar ve destek özelliklerinin daha iyi yönetilmesine izin verir.

NX Katmanlı İmalat, mukavemet ve hafiflik için formlar üzerinde çoklu katların oluşturulmasına izin verir

NX CMM Kontrol Programlaması

Dokunsal tarama yolları programlama, parçaların düzlemsel bölümleri üzerinde denetim yollarının oluşturulmasını otomatikleştirir. NX CMM Kontrol Programı , girdi olarak yalnızca düzlemsel yüzü kullanarak optimize edilmiş, yüksek hızlı denetim yolları oluşturarak denetim yolunu tanımlamak için yardımcı geometri oluşturma ihtiyacını ortadan kaldırır. Yeni geliştirme, Geometrik Boyutlandırma ve Tolerans (GD&T) verileriyle parçaları incelemek için giderek daha fazla kullanılan dokunsal tarama yollarını hızla oluşturmanıza yardımcı olur.

NX CMM Inspection Programming, düzlemsel yüzlerde otomatik olarak dokunsal tarama yolları oluşturur

Renishaw Revo için geliştirilmiş 5 eksenli kontrol programlama fonksiyonları, inceleme yollarının eğim ve ilerleme açılarının hassas kontrolünü sağlar. 5 eksenli denetim yollarının programlanması, geleneksel yöntemler kullanılarak son derece zor olabilir. Yeni kontroller, kanat profili bölümleri gibi karmaşık geometrilere sahip parçaların programlanmasını basitleştirir.

NX CMM’nin Renishaw Revo için geliştirilmiş 5 eksenli muayene programlama fonksiyonları, eğim ve ilerleme açılarının hassas kontrolünü sağlar

Üretim Veri Yönetimi

NX ve Teamcenter arasındaki sorunsuz entegrasyon, tek bir veri kaynağı kullanarak verimli parça üretim verileri ve süreç yönetimi sağlar.

CNC programcıları, Üretim Kaynakları Kitaplığı’nda (MRL) yönetilen kesici takımlar, fikstürler ve makine modelleri gibi üretim kaynaklarını alabilir.

Active Workspace’in modern arayüzü, üretim kaynaklarını Üretim Kaynak Kitaplığından NX CAM’e sürüklemenizi sağlar

NX’e gömülü Active Workspace’i kullanarak, programcılar artık kaynakları MRL’den doğrudan NX CAM’e sürükleyebilir. Modern arayüz, makine kurulumunuzun doğru bir dijital kopyasını hızlı bir şekilde tanımlamanıza olanak tanır, böylece endüstriniz için yüksek kaliteli parçaları verimli bir şekilde programlayabilir ve üretebilirsiniz.