Skip links

Siemens NX Yazılımı

CAE Yazılımı (Bilgisayar Destekli Mühendislik) alanı hızla değişmektedir. Yazılımdaki son gelişmeler, eşzamanlı mühendislik için istenen uzun hedefi gerçekliğe daha yakın bir adım haline getirmiştir. Tasarım süresini azaltmak, daha hızlı ve daha hassas ürünler üretmek ve genel olarak daha yüksek ürün kalitesi elde etmek için tasarlanmıştır. Siemens NX, bilgisayar destekli bir mühendislik yazılımı entegre paketidir. Başlangıçta Unigraphics tarafından geliştirilen, Siemens PLM A.Ş. tarafından devralındı.

NX Yazılımının Avantajları

Siemens’ten NX, gelişmiş CAD / CAE yazılımıdır. Başlangıçta Unigraphics tarafından geliştirildi, ancak Siemens tarafından PLM yazılımı için devralındı.

Siemens NX, makine mühendisliği ürünlerinin tasarım ve stres analizine eş zamanlı bir mühendislik yaklaşımı sağlayan bir yazılımdır. NX’in geliştirdiği bilgisayar modelleri, torna tezgahı üreticileri tarafından veya 3D yazıcılar kullanılarak hızlı prototipleme için de kullanılabilir.

Siemens NX katı modelleme yazılımının kullanılmasının başlıca faydalarından biri, özellik tabanlı parametrik modelleme tekniğinin kullanılmasıdır. Bu güçlü özellik, parametrik özelliklerin kullanımıyla tasarım ve revizyon prosedürlerinin otomasyonunu sağlar.

Parametrik modelleme nedir?

Parametrik kelimesi, tasarımın boyutlar gibi geometrik tanımlarının tasarım sürecinde herhangi bir zamanda değiştirilebileceği anlamına gelir. Özellikler, kullanıcıların anahtar parametrelerini tanımladığı önceden tanımlanmış parçalar veya yapım araçlarıdır. Diğer bir deyişle, parametrik özellikler tasarım değişkenlerinin kullanımıyla model geometrisini kontrol eder.

Siemens NX, çeşitli uygulama yazılım modülleri (uygulamalar olarak adlandırılır) içerir. Hepsi aynı veritabanını paylaşıyor.

Tasarım için NX ( CAD Yazılımı ), işbirlikçi bir ortamda yenilikçi ürünler sunması gereken mühendisler için ürün geliştirme sürecini hızlandıran entegre bir ürün tasarım çözümüdür.

İmalat için NX ( CAM Yazılımı ) size CAM’den CNC kontrol ünitesine kadar parça üretimi için komple bir çözüm sunar.

Dijital Ürün Geliştirme için NX, bilgiden yararlanmanıza, süreci otomatikleştirmenize, fikirleri değerlendirmenize ve değişimi verimli bir şekilde yönetmenize yardımcı olarak inovasyonu hızlandırır.

Ek olarak, bağımsız bir uygulama olarak kullanılabilen veya NX ile entegre edilebilen başka uygulamalar da ( örneğin Simcenter 3D ) vardır.

NX çok yönlü ve gelişmiş bir CAD Yazılım çözümüdür. Özel gereksinimlerinize uygun yazılımı programlamanızı ve özelleştirmenizi sağlar.

Akıllı İnovasyon Portföyü Çözümü

Anlayışı basitleştirmek için açık, sezgisel kullanıcı arayüzü

Rol ve görev için kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimi

Herhangi bir zamanda, her yerde, herhangi bir teslimat modeli ile kullanılabilir

Birbirine bağlılığı sistem olarak anlayın – üretim dahil

Öz farkındalık ve optimizasyon için yerleşik zeka

Karmaşık, küresel süreçler hakkında bilgi edinmek için Büyük Veri’den yararlanın

Siemens, NX’in ürün tasarımı, mühendislik ve üretim için endüstrinin en entegre, esnek ve verimli çözümü olduğunu iddia ediyor – başka hiçbir çözüm senkron teknolojiyi sunmuyor, çoklu disipline benzetimini mükemmel bir şekilde entegre etmiyor veya bir dizi gelişmiş parça imalat uygulaması sunuyor.

Tüm iyi yazılımlar gibi, Siemens NX her zaman gelişiyor. NX’i öğreten tüm iyi enstitüler, en son versiyona ayak uydurur, böylece öğrencilerin rekabet gücü vardır.