Skip links

NX CAD ile Elektrik Kablolama ve Kablo Demeti Tasarımı

Daha Hızlı Kablolama ve Kablo Demeti Tasarımı

NX, kabloları hızla yönlendirmenize ve kablo demetlerini karmaşık düzeneklerde tasarlamanıza olanak tanıyan tamamen entegre 3D elektrik kablolama ve kablo demeti tasarım yazılımı sunmaktadır. Yazılımla, fiziksel bir prototip oluşturulmadan önce 3D montaj modeli bağlamında doğru kablolama ve koşum takımları geliştirebilirsiniz.

Logical Tasarım Verilerini Yeniden Kullanın

NX kablo yönlendirme ve kablo demeti tasarımı, logical tasarım şemasındaki bağlantı ve bileşen bilgilerini kullanır. ECAD sistemlerinden kablo ve bağlantı verilerinin net listelerini hızlı bir şekilde içe aktarabilir ve bağlantıları oluşturmak ve değiştirmek için wizard-style bir arabirim kullanabilirsiniz.

Kurallara Dayalı Kablo Yönlendirme Optimum Yolları Bulur

Kurallara dayalı yönlendirme araçları, kablolu yayın yollarının oluşturulmasını ve mantıksal tasarımlardan bağlantıları otomatikleştirerek karışık montajlardaki bileşenler arasındaki yönlendirme işlemini optimize etmenize yardımcı olur. Yerleşik tasarım kuralları, standart uygulamaları kontrol eder ve uygular ve üretim maliyetlerini ve montaj hatalarını azaltmak için bağlantıyı sağlar. İhlalleri hızla tespit etmek ve düzeltmek için, tasarım, isteğe bağlı veya toplu işlemler sırasında kuralları kontrol edebilirsiniz. Parametrik kablolama modelleriyle tasarım değişikliklerini daha kolay yönetebilir, boşlukları ve parazitleri analiz edebilir ve kablo uzunluklarını ve demet çaplarını doğru bir şekilde hesaplayabilirsiniz.

Üretim Çıktıları

Üretim süresini azaltmaya yardımcı olmak için, NX kablo demeti üretimi için kolayca bilgi oluşturur. Kablo demeti takımının düzleştirilmiş modeli otomatik olarak oluşturabilir .Üreticiler düzleştirilmiş modeli 3D jig tasarımı için referans olarak kullanabilir veya kolayca doğru formboard çizimleri oluşturabilirsiniz.