Skip links

Simcenter Nedir?

Günümüzde mühendislik departmanları, mekanik fonksiyonları elektronik ve kontrollerle birleştiren, yeni malzemeler ve üretim yöntemleri kullanan ve daha kısa tasarım döngüleri içinde yeni tasarımlar sunan akıllı ürünler geliştirmelidir. Bu, ürün performansının doğrulanması için mevcut mühendislik uygulamalarının, sistem odaklı ürün geliştirme için daha öngörücü bir süreç izlemesini sağlayan bir Dijital İkiz-Digital Twin yaklaşımına dönüşmesini gerektirir.
SIMCENTER HEEDS
Yenilikçiliği teşvik etmek için simülasyon mu kullanıyorsunuz? Simcenter yazılım programındaki HEEDS, paradigmayı değiştirerek bunu yapmanızı sağlar. Artık bir tasarımla başlamıyorsunuz ve sadece performansı değerlendirmek için simülasyon kullanmıyorsunuz. Artık istenen performansı tanımlayabilir ve iyi tasarımları belirlemenize yardımcı olacak HEEDS ve simülasyon araçlarına izin verebilirsiniz.
“Tasarım keşfi  mühendislerin üstün performans sunmalarına yardımcı olur”.
SIMCENTER YAZILIM PROGRAMI SİMÜLASYON ÇÖZÜMLERİ
Mekanik, elektrik, elektronik ve kontrolleri bir araya getiren akıllı, otomatik ve elektrikli ürünlerin karmaşıklığını ele alın. Tasarım sürecinde daha erken sistem performansını optimize edin, ürün kalitesini iyileştirin ve geliştirme süresini ve maliyetlerini azaltın.
“Erken tasarım aşamalarından itibaren ana mühendislik karmaşıklığı”
SIMCENTER YAZILIM PROGRAMI İLE CAE SİMÜLASYON
Simcenter, 3D geometri tabanlı tasarımlarınızın performansını tahmin etmenizi sağlar. Simcenter 3D CAE yazılım programı ürünlerimizde, herhangi bir CAD yazılım kaynağından geometriyi içe aktarabilir ve sonlu eleman (finite element), sınır elemanı (boundary element), hesaplamalı akışkanlar dinamiği (computational fluid dynamics) ve çoklu vücut dinamiği (multi-body Dynamics) gibi geniş bir CAE yöntemleri yelpazesi için analiz modellerini birleşik bir ortamda hazırlayabilirsiniz.
“3D geometri tabanlı tasarımların performansını tahmin etmek”
SIMCENTER TEST ÇÖZÜMLERİ
Dijital çağda, daha kısa test döngüleri, çelişkili performans gereksinimleri, artan ürün karmaşıklığı ve düşük maliyetlerin kısıtlamaları dahilinde gerçek dünya tasarımlarını test etmek, doğrulamak ve optimize etmek çok önemlidir.
“Test tabanlı mühendislikte yeniliği ve üretkenliği arttırın”