Skip links

Simcenter NX CAE

CAE ile modelleme, analiz ve görselleştirme yoluyla ürünün tasarlanan işlevini doğrulayın ve onaylayın.

SIMCENTER ile, Daha Hızlı Simüle Edin

Simcenter (NX CAE) bugün önemli avantajlar sağlayan modern ve tamamen entegre bir ortamla simülasyon ile karşılaştığınız zorlukları doğrudan ele alıyor. NX CAE, NX CAD gerektirmez ve multi-CAD geometrisini destekleyen tek başına bir ön / arka işlemci olarak kullanılabilir.

NX CAE Farkı

Gelişmiş Analiz Modelleme Performansı

İleri Modelleme Analizi Kullanımı

NX CAE, analiz modelleri hazırlamak için harcadığınız süreyi% 70’e kadar düşürür! İhtiyacınız olan tüm gelişmiş meshing, boundary conditions ve çözüm ara yüzlerini sunar.

Üstün Geometriyle Çalışma

NX CAE, synchronous technology ile güçlendirilen doğrudan geometri düzenleme özelliklerini içerir. Doğrudan düzenleme, geometride herhangi bir kaynaktan çalışır.

Çoklu Disiplin Simülasyonu

Analizler ne olursa olsun, aynı kullanıcı arayüzü  olacak, aynı temel analiz ve geometri modelleme yeteneklerine sahip olacak ve aynı dosya yapısı ve yönetim şemasını kullanacaksınız.

Systems-Level Simülasyon Performansı

Karmaşık analiz modellerini ve montajlarını verimli bir şekilde inşa edip yönetebilir, kontrol sistemleri ile birlikte gelişmiş simulation  ve co-simulation yapabilir, büyük modelleri hızlı bir şekilde çözüp, sonuçları fiziksel testlerle ilişkilendirebilirsiniz.

NX CAE ile Verimliliğinizi En Üst Düzeye Çıkarın

NX CAE, 40 yılı aşkın bir süredir devam eden ve Nastran, SDRC I-deas® gibi tanınmış CAE markalarını kapsayan bir mirasa dayanıyor. NX CAE, simülasyonla bugün karşılaştığınız zorlukları, önemli avantajlar sağlayan modern ve tamamen entegre bir ortamda doğrudan ele almaktadır. NX CAE, NX CAD gerektirmez ve çoklu CAD geometrisini destekleyen tek başına bir ön / arka işlemci olarak kullanılabilir. NX CAE, tasarım ekibi ve analiz ekibi arasındaki kesintisiz veri aktarımı gibi NX’in tasarım için kullanıldığı durumlarda ek avantajlar sağlar.

NX CAE, ürün geliştirme döngüsünün tamamına artan üretkenlik hızı sağlar; böylece ürünlerinizi daha hızlı pazara sunabilirsiniz. Daha verimli simülasyon süreçleri, daha fazla tasarım alternatifi test etmek ve kritik tasarım kararlarını daha erken yapmak için kullanılabilecek daha fazla tasarım analizi yinelemesine izin vererek daha fazla yeniliğe yol açmaktadır.

Gerçek dünyadaki koşulları daha kolay simüle ederek ürün kalitenizi arttırabilirsiniz. Ürününüzün nasıl performans göstereceği konusunda daha net bir anlayış elde edersiniz. NX CAE aynı zamanda birden fazla disiplin üzerinde daha kolay trade-off analizi yapmayı kolaylaştırır, böylece daha sağlam ürünler geliştirirsiniz. Requirements izleme ve raporlama özellikleri, ürününüzün şartnameye göre performans gösterdiğini hızla ölçmenize olanak tanır.

Genel ürün geliştirme maliyetlerini düşürürsünüz. Daha hızlı simülasyon süreçleri, analiz sonuçlarının daha erken tasarıma aktarılması, maliyetli, geç tasarım değişiklik siparişlerinde azalmaya yol açması anlamına gelir. Ek olarak, simülasyonu fiziksel test ile ilişkilendirmek, analiz sonuçlarınıza daha fazla güven duyarak maliyetli fiziksel prototipleri azaltmanıza yardımcı olur.