Skip links

Şirketiniz 2D ve 3D CAD araçlarını kullanıyor mu?

Teknik resim ve Dökümantasyon ( Drafting and Documentation)

CAD Drafting ve 3D Annotation Tools ile 2D Tasarım, Çizim Oluşturma ve Ürün Dokümantasyonuna Hızlı Geçiş

Şirketiniz hem 2D hem de 3D CAD araçlarını kullanıyor mu? 2D ve 3D tasarım çalışmaları için ayrı sistemler mi tutuyorsunuz? NX, 2D, hibrit 2D / 3D ve 3D tasarım ortamları için ideal olan 2D tasarım, layout, çizim, annotation, ve dokümantasyon için güçlü ve verimli yetenekler içerir.

NX CAD ile Drafting ve 2D Tasarım

NX CAD yazılım, 2D tasarım, layout ve taslak hazırlama için üretimi kanıtlanmış çözümler sunar. Bu araçlarla, layoutları daha hızlı bir şekilde oluşturabilir ve önemli çizim standartlarına uygun çizimler üretebilirsiniz.

3D Modellerden Mühendislik Çizimleri Oluşturma

NX CAD Drafting ile, yüksek verimli çizim araçları kullanarak 3D modellerden mühendislik çizimleri hızlı ve kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz. Drafting yazılımı, 3D parça ve montaj modellerinden otomatik olarak çizim görünümleri oluşturur ve çizim görünümlerini hizalamanıza ve ölçeklendirmenize ve çizim sayfalarını düzenlemenize yardımcı olur. Gelişmiş değişim izleme (tracking) ile çizimlerin kontrol süresi azalır ve olası hatalar ortadan kaldırılır.

Drafting/Taslak/Çizim Standartlarına Uyma

NX CAD Drafting yazılımı, büyük ulusal ve uluslararası taslak/çizim hazırlama standartlarına uymayı kolaylaştırır. Çizimlerin tüm unsurlarının uyumlu olmasını sağlamak için istediğiniz standart olan ANSI, ISO, JIS, DIN, GB veya ESKD’yi seçmeniz yeterlidir.

2D Tasarım ve Drafting’i Optimize Edin

2D odaklı tasarım üretkenliği için gelişmiş NX CAD tasarım, layout ve çizim(drafting) yeteneklerini kullanabilirsiniz. NX CAD DraftingPlus, 2D veri geçişini düzene sokar, 2D tasarımını optimize eder, 2D’den 3D’ye köprü sağlar ve çizimlerin üretimini otomatikleştirmek için yenilikçi ve güçlü bir çözüm sunar. Bu araçlar, diğer 2D CAD sistemlerine yaptığınız yatırımları kullanır ve 2D ve 3D tasarım için ayrı sistemlere olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

Sorunsuz 2D Değişikliği (Trouble-free 2D Modification)

NX CAD yazılımı, 2D için eşzamanlı teknoloji sunar; bu gelişmiş yetenek, 2D CAD verilerini hatta diğer sistemlerden gelen dosyaları hızlandıran gelişmiş bir özelliktir. Teknoloji, layout ve mühendislik çizimlerinde hızlı, verimli değişiklikler sağlayan geometrik ilişkileri belirler.

Ürün ve İmalat Bilgileri (PMI- Product and Manufacturing Information)

NX ile CAD program modellerinizde tasarımları 3D açıklamalarla tam olarak belgeleyebilirsiniz. Çizimler, doğrulama, üretim ve diğer uygulamalarda ürün ve imalat bilgilerini tekrar kullanabilirsiniz.

Downstream Süreçleri için Zengin İçerik ve 3D Annotation

Ürün ve üretim bilgileri (PMI) 3D CAD ve ürün geliştirme sistemlerinde imalat için tasarım bilgilerini aktarmak için kullanılır. PMI, geometrik boyutlandırma ve tolerans (GD & T), metin açıklamaları, yüzey bitirme ve malzeme özellikleri gibi bilgileri içerir.

NX, bileşen imalat gereksinimlerini doğrudan 3D modelle yakalamanıza ve ilişkilendirmenize ve bu bilgiyi diğer geliştirme uygulamaları ile paylaşmanıza olanak tanıyan kapsamlı bir 3D açıklama ortamı sunar.

NX CAD 3D annotation özelliği, ASME, ISO ve JEITA standartlarını da içeren 3D parça tanımlama için uluslararası standartlara tamamen uygundur. Tasarımlarınızı tam olarak belgelemek için ek açıklamalı 3D modeller kullanabilirsiniz. İmalat, müşteriler ve tedarikçilerle için çizim zamanlarını azaltabilir veya olası hataları ortadan kaldırabilirsiniz.

Ürün ve İmalat Bilgilerini Yeniden Kullanın

PMI’yı 3D modelle ilişkilendirerek NX, ürün ömrü boyunca (PLM) tekrar kullanımını teşvik eder. NX PMI, doğrulama, varyasyon analizi, NC işleme ve denetim programlaması için Siemens uygulamalarıyla entegre NX taslaklarında tamamen kullanılabilir. PMI açıklamaları, JT formatında etkin izleyiciler arasında işbirliğini artırmak için de görüntülenebilir.