Skip links

CAD Programı ile Tasarım Mühendisliği

Endüstriyel Tasarım ve Şekillendirme (Industrial Design and Styling)

Yüksek Performanslı Bilgisayar Destekli Endüstriyel Tasarım NX CAD Yazılımı ile Yenilikçi Tasarım

 

NX CAD yazılımı, yenilikçi ürün tasarımı, bir ürünü kullandıklarında müşterileri olumlu bir deneyimle bırakan, iyi düşünülmüş form, uyum ve işlev kombinasyonudur. NX CAD programı, hızlı konsept tasarım ve modelleme sağlayarak ürün mühendisliğinizi hızlandıran esnek, sağlam bilgisayar destekli endüstriyel tasarım ve tasarım yazılımı sunar.

 

Serbest Şekil Modelleme (Freeform Shape Modeling)

NX CAD şekil yaratma, manipülasyon ve analiz için gelişmiş özellikler sunar. Bu araçlar, kolaylıkla ve değişime uyum sağlayarak en karmaşık serbest form şekillerini hızlı bir şekilde oluşturabilmenizi sağlar.

NX CAD Freeform Shape Modeling ile Kısıtlama olmadan Tasarım Alternatiflerini Keşfedin

NX CAD Freeform Shape Modeling yazılımı, alternatif tasarım konseptlerini hızlı bir şekilde keşfetmek için size güç ve yaratıcı esneklik kazandırır. Çok yönlü, entegre bir araç seti, hızlı, kolay şekillendirme, değerlendirme ve düzenleme için 2D, 3D, eğri, yüzey, katı, parametrik ve senkron modellemeyi birleştirir.

Gelişmiş Freeform Shape Modeling , şekil analizi oluşturma ve görselleştirme araçları ile NX, ayrılmış endüstriyel tasarım sistemlerinin tüm özelliklerini sunar ve aynı zamanda gelişimi hızlandırmak için NX tasarımı (CAD), simülasyon (CAE) ve üretim (CAM) ile komple entegrasyon sunar.

NX CAD programı Hibrit Modelleme, Herhangi Bir Metodolojiyi Destekler

NX CAD yazılım hibrid modelleme ile, geniş bir araç setinden herhangi bir modelleme tekniği kombinasyonunu kullanarak serbest form tasarımları geliştirebilirsiniz.

Raster görüntülerden veya CAD eskizlerinden hızla kavramsal düzenleri oluşturun, geometrileri sıkıştırmak, döndürmek ve genişletmek için eğriler ve bölümler kullanın.

Eğrilerin kafeslerinden yüzeyler oluşturun.

Detay yaratmak için parametrik, özellik tabanlı tasarım araçlarını, stil karışımı gibi gelişmiş özellikler ile kullanın.

NX CAD Program Gelişmiş Şekil Analizi, Kaliteyi Geliştirir

Serbest form tasarımlarınızın bütünlüğünü ve kalitesini garantilemek için NX CAD size geniş bir şekil analizi ve doğrulama araçları sunar. Bunlar boşluk ve hizalama analizi, eğrilik ve süreklilik analizi, vurgulamalar, gerçek zamanlı yansıma çizgileri, eğri tarak, taslak analiz ve gerçek zamanlı yansıma haritalama içerir. Yüksek performanslı görüntüleme ve görselleştirme estetik olarak kaliteyi optimize etmenize yardımcı olur.

NX CAD yazılımı ile Tersine mühendislik (Reverse Engineering)

NX CAD’deki Reverse Engineering özellikleri, tasarımdan (CAD) üretime (CAM) kadar her aşamada fiziksel bileşenlerden gelen girdileri kullanmanıza izin verir. Bu yaklaşım sadece doğru tasarım gösterimini ve fiziksel eski verilerin hızlı karşılaştırılmasını sağlamakla kalmaz aynı zamanda fiziksel-dijital ortamlara da köprü kurar.

NX CAD Reverse Engineering ile Fiziksel Nesnelerden Hızlıca CAD Modelleri Oluşturun

NX Reverse Engineering, fiziksel nesnelerden CAD yazılım modelleri geliştirmek için gereken zamanı azaltmanıza yardımcı olur. Clay modellerinden Class A yüzeyler oluştururken, anatomik taramalarla implantlar veya protezler hazırlarken veya mevcut ürünlerin tasarımlarını güncellerken, NX CAD Reverse Engineering yazılımı taranan verilerden yüksek kaliteli CAD geometrisinin oluşturulmasını kolaylaştırır.

NX CAD Reverse Engineering ile Taranan Verileri Kolayca İçe Aktarın ve Optimize Edin

NX CAD, fiziksel nesneleri tarayarak elde edilen polygon facet datalarını doğrudan içe aktarır ve sonraki kullanım için değerlendirip hazırlamak için size yardımcı olur. Parlaklık, eğrilik ve taslak için facet gövdelerini değerlendirebilir ve delikleri doldurarak, alt bölümlere ayırarak, kırparak, kesip çıkarmayı ve pürüzsüzleştirerek taranan verileri temizleyebilirsiniz. Poligon verileri doğrudan hızlı prototipleme, sonlu elemanlar analizi (FEA), NC işleme, render ve diğer uygulamalar için kullanılabilir.

NX CAD Reverse Engineering ile Taranan Verilerden Daha Hızlı Modelleme

NX’deki hızlı yüzey oluşturma araçlarıyla eğrileri, spline’ları ve yüzeyleri otomatik olarak fasetlenmiş verilere sığdırabilir ve sonraki tasarım mühendisliği için kesin CAD geometrisi oluşturabilirsiniz. NX ayrıca toleransları korumak için taranan verileri CAD geometrisiyle karşılaştırmak için araçlar içerir. Ortaya çıkan modeller, downstream tasarım (CAD), simülasyon (CAE) ve üretim (CAM) süreçlerini hızlandırmaya yardımcı olur.