Skip links
Digital

Basın Bülteni, New York 04 Eylül 2019

Siemens Digital Industries Software’e Hoş Geldiniz

Hizmet verdiğimiz her sektör ; havacılık ve otomotivden, elektronik tasarıma, yiyecek ve içeceğe – sürekli dönüşüyor. Ürünler daha akıllı hale geliyor, kişiselleşiyor ve kullanımı ve erişimi genellikle daha kolaylaşıyor. Paradoksal olarak, inovasyon  hızlanırken bile ürünlerin nasıl tasarlandığı ve üretildiği konusundaki karmaşıklıkta çarpıcı bir şekilde artıyor. Mühendislik ekiplerinin bu tür ortamlarda, fiziksel ve dijital alanlar arasındaki sınırları bulanıklaştıran araçlarla en iyi şekilde gelişebileceklerine inanıyoruz . Dijital dönüşüm üzerine odaklanmak ve dünyadaki her büyüklükteki şirketin dijital girişimlere dönüşmesine yardımcı olmak,  liderlik konusunda uzun zamandır sahip olduğumuz bir şey. Siemens’teki recent Vision 2020+ reorganization ise sürecin bir parçası.

New York’taki 2019 Siemens Media & Analyst Konferansı’nda, şirketimizin adının Siemens PLM Yazılımı’ndan (Siemens PLM Software) Siemens Digital Industries Yazılımı’na (Siemens Digital Industries Software) geçtiğini resmen açıkladık. Bu yeni isim sadece Siemens Digital Industries’in ana işletim şirketi içindeki yeni konumumuzu değil. Aynı zamanda, Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi ‘deki endüstri liderliğinden (PLM – Product Lifecycle Management) en geniş endüstriyel yazılım ve hizmet portföyüne sahip şirkete nasıl geliştiğimizi de yansıtıyor. Tüm çoklu sektör segmentlerinde ve coğrafyalarında, her boyuttaki şirket Siemens ile ortaklık kurmayı ve yazılımlarımızı dijitalleştirme stratejilerinin temeli olarak seçmeyi tercih ediyor. Geniş yazılım portföyümüz, benzersiz, sektöre özgü iş akışları sağlar ve şirketlerin karmaşıklığı aşmalarına yardımcı olur.

Karmaşıklık, yenilikçilik ve şirketleri dijital girişimlere dönüştürmeye yardımcı olma misyonu… Bunlar aynı zamanda bugünün Xcelerator tanıtımı, yeni bir entegre yazılım. Bu yazılım Hizmet portföyü ile bir araya gelerek Dijital Girişim’in (Digital Enterprise) getireceği bir uygulama geliştirme platformunun çekirdeğinde yatıyor. Xcelerator, elektronik tasarım otomasyonundan, tasarım, simülasyon ve üretim de dahil olmak üzere ürün yaşam döngüsü yönetimine kadar tüm yazılım portföyümüzü, endüstri lideri low-code Mendix çoklu deneyim platformu ve IoT için MindSphere ile birleştirir. Mendix platformu, Xcelerator portföyünde derinlemesine entegrasyonu teşvik edecek. Sivil geliştiricileri ve mühendisleri de dahil olmak üzere ekosistemdeki herkesin mevcut verilerini ve sistemlerini kolayca oluşturmasını, bütünleştirmesini, genişletmesi sağlayacak. Bu veriler ile müşterilerine ve ortaklarına değer sağlamak için yeni yollar bulmasını sağlayacak.

Xcelerator, sadece yarının tasarım, mühendislik ve üretim yazılımı değildir. Bugün piyasaya sunulan endüstrinin dijital geleceğinin vaadidir  ve ürünleri tüketicilerin tercihlerine uyarlamak için içgörüler ve veriler sağlama konusunda dünyaya özgüdür. Sanal ve gerçek dünyaları yazılım, donanım, tasarım ve üretimde birleştirmede endüstriyel yazılımlarda en açık ve esnek ekosistemi sunar. Hem hızlı uygulama geliştirme hizmetleri ve bulut tekliflerinin hem de bir dizi teknoloji ortağına sağladığı erişim anlamında da bu ekosistemi sunar.

Müşterilerimize, ortaklarımıza, çalışanlarımıza ve arkadaşlarımıza : “Siemens Digital Industries Software’e” hoş geldiniz diyoruz :  Where Today Meets Tomorrow.