Skip links

3D Modelleme için Senkron Teknoloji

Doğrudan Modelleme Teknolojisi ile 3 Boyutlu Tasarımın Hızlandırılması

Senkron teknoloji ile NX tasarım basitliği ve üretkenlik sunar. Karmaşık 3D modelleri, modelin nasıl oluşturulduğunu ve özellik ilişkilerini ve bağımlılıklarını bilmeden kolayca değiştirebilirsiniz. Basit, doğrudan “push-and-pull” araçlarını kullanarak modifikasyon yüzeylerine, kenarlara ve kesitlere doğrudan modifikasyonlar uygulayabilirsiniz.

Senkron teknolojinin 3D modelleme yetenekleri, multi CAD verileriyle kolay ve verimli çalışmanıza olanak tanıyan herhangi bir kaynaktan gelen modellerle çalışmanıza izin verir. CATIA, Pro / ENGINEER®, SolidWorks® ve Autodesk Inventor® modellerini ve IGES, ISO / STEP ve JT’yi de içeren standart formattaki verileri doğrudan açıp değiştirebilirsiniz. Senkron teknoloji ile doğrudan modelleme, işlevsel özellikleri temsil eden yüzlerin koleksiyonlarını otomatik olarak bulur ve tanır ve bunları hızlı ve kolay bir şekilde değiştirmenize olanak tanır.

Streamlined Freeform Modelleme

Senkron teknoloji, serbest form tasarımını, herhangi bir geometriyle (import edeilmiş modeller) çalışan ve geleneksel serbest form modellemede gerekli emek yoğun adımların çoğunu ortadan kaldıran gelişmiş bir şekillendirme araç setiyle dönüştürür. Basit push-and-pull şekillendirme teknikleriyle karmaşık serbest modelleri oluşturmak için bir yüzey tasarımı uzmanı olmanız gerekmez. Katı nokta veya yüzey, analitik veya B-temsilci geometrisiyle başlayabilir ve daha sonra kısıt noktalarını, yüzey kutuplarını ve sapları hareket ettirerek izoperimetrik eğrileri ve model organik formları yerleştirebilirsiniz. Serbest form modelleriniz kavramdan üretime kadar tamamen yeniden kullanılabilir.

Downstream İşlemlerini Hızlandırın

Senkron teknoloji ile aşağı doğru simülasyon ve üretim süreçlerini önemli ölçüde hızlandırabilirsiniz. CAE analistleri, modelleri simülasyona uyarlarken, geometriyi hızlı bir şekilde özelliksizleştirebilir ve idealleştirebilir. İmalat mühendisleri, NC işleme için parça modelleri hazırlamak için senkron modellemeyi de kullanabilirler.