Skip links

Endüstriyel katmanlı imalat yazılımıyla uygun ölçekte kaliteli parçalar üretin

Katmanlı İmalat

Siemens Digital Industries Software, tasarımdan baskıya ve baskı sonrası doğrulamaya kadar katmanlı üretim için gerekli tüm yetenekleri sağlar. Ürünlerimiz, katmanlı üretimi sanayileştirmenize yardımcı olur, böylece bu heyecan verici yeni teknoloji ile yalnızca prototip değil, aynı zamanda çığır açan ürünler üretebilirsiniz.

Okumaya devam ederek katmanlı imalat uçtan uca iş akışının farklı adımları için kullanılabilen yazılım hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

AM Üretim Mühendisliği
NX, tasarım alanı keşfi ve çeşitli topoloji optimizasyonu çeşitleri gibi entegre üretimsel mühendislik araçlarıyla katmanlı imalat için optimum parça tasarımları oluşturmanıza olanak tanır.

Güçlü optimizasyon çözümleri, katmanlı imalattan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur.

Tasarım Alanı Keşfi
Tasarım alanı keşfi, en uygun çözümü bulmak için birden fazla tasarım çalışmasını otomatik olarak oluşturma ve karşılaştırma yöntemidir. HEEDS, tasarım setinin çıkarıldığı bir parçanın birden çok versiyonunu oluşturmak için NX CAD geometrisi ve Simcenter CAE simülasyonunu birlikte kullanabilen bir tasarım alanı keşif çözümüdür. Bu, bir tasarımcının yüzlerce veya binlerce olası optimize edilmiş tasarımı hızla yinelemesine olanak tanır. 3D olarak yazdırılabilen, gerçekten optimize edilmiş bir çözümdür.

Daha fazla bilgi için: https://www.plm.automation.siemens.com/global/en/products/simcenter/simcenter-heeds.html

Katmanlı İmalat Tasarımı
Kaliteli bir katmanlı imalat sürecinin başlangıcı her zaman tasarımdadır. Katmanlı imalat, optimize edilmiş yüzeyler ve kafes yapıları gibi özelliklerle oldukça karmaşık tasarımlar üretme yeteneği sağlar. Siemens Digital Industries Software AM çözümleri, karmaşık geometrileri uygun ölçekte tasarlamanıza ve yazdırmanıza olanak tanır.

NX, en yeni katmanlı imalat yöntemlerini kullanarak metal ve plastik bileşenleri tasarlama, optimize etme ve oluşturmanın benzersiz zorluklarını karşılayan entegre bir platformdur. Çığır açan teknoloji, hafif parçaların tasarlanması için gelişmiş yöntemler sunarken, tasarım doğrulama denetleyicileri de üretilebilirliği sağlar.

Katmanlı imalatı endüstriyel bir üretim sürecine geçirmek için tasarım, üretim ve otomasyon arasında dijital entegrasyona sahip olmalı ve makine performansının kontrolünü ve izlenmesini içermelidir. Bunu başarmak için çözümlerimiz arasında güçlü bir simülasyon yazılımı ve test çözümleri paketi olan NX, Simcenter ve üretim otomasyonu için Siemens’in Üretim İşlemleri Yönetimi (MOM) portföyünün unsurları bulunmaktadır. Entegre çözümümüz, uygulamalar veya süreçler arasında veri dönüşümüne gerek kalmadan tüm aşamalarda akıllı ürün modellerini kullanacaktır.