Skip links

NX Tooling Design

Alet üreticileri artık Siemens PLM Software çözümlerinin yeni entegre özelliklerini kullanarak kalıp üretim maliyetlerini otomatik ve doğru bir şekilde belirleyebilir. Parça tasarımından kalıp maliyet tahminine kadar sayısallaştırılmış süreç, zaman alan manuel iş görevlerinin yerini alabilir. Bu, son derece rekabetçi olan bu endüstride takım imalatçılarına benzersiz bir avantaj sağlar.

NX Feature2Cost, güçlü özellik tanıma özelliğini kullanarak kalıplı veya damgalı parçaların özelliklerini otomatik olarak tespit edebilir, undercuts, ribs ve bendsler gibi birçok parçanın özelliklerini kolayca tanımanızı sağlar. Maliyet hesaplama işlemi sırasında, yazılım deneyiminize dayalı olarak doğru kararlar verme esnekliği sağlar.

Tanımlanmış özelliklerin tamamı parametreleriyle birlikte Teamcenter Ürün Maliyet Yönetimi yazılımına sorunsuz bir şekilde aktarılır. Sistem, üretim yeri ve makineler gibi ek bilgiler verdikten sonra, takımlama maliyetini tam olarak hesaplayabilir. Doğru fiyat tekliflerini hızlı bir şekilde sağlayarak, takım imalatçıları daha fazla sipariş almak ve kârlarını artırmak için konumlandırılmışlardır.