Skip links
Türk Havacılık ve Uzay Sanayisi

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş., Siemens’i seçti

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.(TAI), dijital girişimciliğin dönüşümünde, lider teknoloji sağlayıcı olarak Siemens’i seçiyor.

Tam bir dijital ikizden yararlanacak olan Türk Havacılık ve Uzay Sanayisi, inovasyonunu güçlendirecek ve rekabet gücünü arttıracaktır.

Ankara’da gerçekleşen imza töreninde TAI, şirketin üretim işletmesinde uygulanmak üzere Siemens PLM Software’in dijital ikiz teknolojisini seçti. Türk Havacılık ve Uzay Teknolojileri, sabit ve döner kanatlı hava platformlarından insansız hava araçlarına (UAV) ve uydulara kadar entegre havacılık sistemlerinin tasarım, geliştirme, modernizasyon, üretim, entegrasyon ve yaşam döngüsü desteklerinde Türkiye’nin teknoloji merkezi haline gelmiştir. İşbirliğini 11 yıl daha uzatarak, Türk Havacılık ve Uzay Teknolojileri, Siemens’in uçtan uca dijital yenilik platformundan Teamcenter portföyü, NX ™ yazılımı, Simcenter ™ çözümü ve Tecnomatix® dahil olmak üzere çok çeşitli yazılımlar uygulamayı planlıyor. Karmaşık programların daha çabuk teslim edilmesine, fiziksel prototiplerin azaltılmasına ve değerli zamanların piyasaya kazandırılmasına yardımcı olacak bir portföy…

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’nin başkanı ve CEO’su Temel Kotil, “Siemens’in yazılımını kullanarak ürünlerimizin dijital bir ikizini oluşturabilecek ve bu sistemlere mühendislik simülasyonları uygulayabileceğiz” , “Siemens’in sanayi alanında sağladığı altyapı birikimleri sayesinde yerli ürünlerimizin tasarımı ve üretimini gerçekleştirebileceğiz ” dedi.

Giderek daha karmaşık programlar, değişen müşteri öncelikleri, artan rekabet ve artan yasal gereklilikler gibi günümüz piyasasında artan zorluklarla karşı karşıya kalan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii gibi havacılık ve savunma şirketleri, başarıya ulaşmak için yeniliklere devam etmelidir. Sektörde lider konumunu korumak için, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Ürünleri, kapsamlı ve hassas dijital modeller ve üretim operasyonları yaratabilen, uçtan uca bir dijital yenilik stratejisi gerektirmektedir. Bu dijital ikizler, ürün geliştirme ve üretim işlemleri için karar verme sürecinin tüm yönlerine ayrıntılı bir bakış sağlar. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Siemens’i dijitalleşme ve inovasyon alanında lider olarak görmektedir. Doğru teknoloji ve vizyon, gelişmeyi hızlandırmak, üretimi optimize etmek ve gelecekteki performansı iyileştirmek için ürün ve tesis operasyonlarından elde edilen içgörüyü kullanarak hedeflerine uyum sağlamak için doğru bir teknolojidir.

Kotil, “Siemens PLM Yazılımı ile yapılan anlaşma, mevcut Türk Havacılık ve Uzay Sanayii projelerinin hızlı bir şekilde uygulanmasına yardımcı olacak ve ürün verilerini güvende tutacak” dedi. “Ortaklığımız, projelerimiz için pazara çıkış süresini azaltmayı amaçlıyor. Bu nedenle firmamız ürünlerini daha kısa sürede müşterilerine ulaştıracaktır. Aynı proje üzerinde çalışan farklı gruplar aynı veriler üzerinde çalışabilecektir. Böylece tasarım ve üretim faaliyetleri senkronize edilecek ve imalat hataları azaltılabilecektir. ”

Siemens PLM Software’in başkanı ve CEO’su Tony Hemmelgarn, “Türk Havacılık ve Uzay Sanayi, havacılık ve savunma pazarında bir lider haline geldi ve tasarım, üretim ve sistem performansı için dijital ikiz uygulamak şirketin rekabet gücünü arttırmaya yardımcı olacak” dedi. “Entegre bir dijital inovasyon platformunu kullanmak, üretimde daha önce sistem performansını test etmeyi ve doğrulamayı, fiziksel prototiplemeyi azaltmayı ve zamandan ve hatalardan tasarruf etmeyi sağlar. Optimize edilmiş bir üretim süreci kullanmak, Türk Havacılık Endüstrileri’nin helikopter, UAV ve uçak müşterilerine daha yenilikçi ve sağlam çözümler sunmasına yardımcı olacaktır. ”

Havacılık ve Savunma endüstrisi için çözümler hakkında daha detaylı bilgi için: https://www.plm.automation.siemens.com/global/en/industries/aerospace-defense/.

Siemens Digital Factory Division’ın bir iş birimi olan Siemens PLM Software, endüstrinin dijital dönüşümünü yönlendirmek ve üreticilerin inovasyonu gerçekleştirmeleri ve yeni fırsatlar yaratmaları için önde gelen bir yazılım çözümleri sağlayıcısıdır. Plano, Texas’ta ve dünya çapında 140.000’den fazla müşteriyle, Siemens PLM Software, fikirlerin hayata geçirilmesi, ürünlerin gerçekleştirilmesi , operasyondaki ürünlerin ve varlıkların nasıl kullanıldığı ve anlaşıldığı şeklindeki tüm büyüklükteki şirketlerle birlikte çalışmaktadır. Siemens PLM Yazılımı ürünleri ve hizmetleri hakkında daha fazla bilgi için, www.siemens.com/plm adresini ziyaret edin.