Skip links

CAD – NX 11 ile Variational Sweep komutu

Tasarım için NX CAD , NX 11 ile gelen yenilikler, günümüz eğitiminde gösterilen Variational Sweep komutunda gömülü yeni işlevler sunuyor. NX CAD Variational Sweep komutu bir profilin bir bölümünü alıp bir eğri boyunca süpürmenizi sağlar. Sonunda bu şekildeki NX CAD ile3D geometri elde edilir.

NX CAD ile Variational Sweep, saç metalinde (sheet metal) yaygın olarak kullanılırken, burada gösterilen örnek havacılık, otomotiv ve endüstriyel makineler ve ağır teçhizat içeren bir dizi iş akışında kullanılabilir.

NX CAD Variational Sweep komutunu açın ve eğriyi seçin. Profilin 3D geometri oluşturmak için tamamen genişletildiğine dikkat edin.

NX CAD Variational Sweep komutunun yetenekleri ile eğri üzerindeki herhangi bir noktada bölümün nerede olduğunu görebilirsiniz.Değişken Tarama iletişim kutusundaki İnceleme Bölümleri altındaki onay kutusunu işaretleyerek İnceleme Bölümü ve Yol Artışlarını etkinleştirin. Oynatma seçenekleri, düz ilerlemiş, döngüsel ya da süpürme yolunu oynatacak şekilde geri çekilen yol artışı görüntüleme seçeneği sunuyor.

NX CAD Varational Sweep ile Kolu tutarak ve istenen uzunluğa sürükleyerek taramanın geometrisini genişletin. Bunu yaparak, bir sonraki adım, bir girinti oluşturmak için fazla geometriyi ortadan kırpmaktır. Yüzey sekmesinde bulunan Kırpma ve Genişlet iletişim kutusunu açın ve tür seçeneklerinden Köşe Yap’ı seçin. Ardından, düzeltmeyi oluşturmak için yüzü ve alet yüzünü seçin. Bu durumda, nihai sonuç istenilen sonuç değildir. Karşı sonuca ulaşmak için düzeltmeyi tersine çevirmek NX CAD Variational Sweep ile mümkündür. Döşemeyi ters çevirmek için vektörlerden birini çift tıklayın. Sonuçtan memnun olduğunuzda, değişiklikleri uygulamak ve bu tasarımı kabul etmek için Tamam’ı seçin.

3D CAD Modelleme

En Zorlu Tasarımlar İçin Esneklik ve Güç

NX CAD, tasarım zorluğunuza uyan herhangi bir modelleme yaklaşımını özgürce kullanmanızı sağlar. Endüstrinin en güçlü ve çok yönlü CAD modelleme araçlarıyla geometriyi daha hızlı ve esnek bir şekilde oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz.

Kapsamlı 3D CAD Modelleme Yazılımı

NX CAD, wireframe, surface, solid, parametrik ve doğrudan modellemeyi, eldeki görev için en iyi aracı seçmenize izin veren tek bir modelleme yazılımı çözümünde birleştirir. NX CAD, feature-based parametric solid modeling and advanced features including blends, thin-wall, draft, mirrored features, open profile features and patterns gibi gelişmiş özellikler sunar.

Senkron teknolojinin gücü ile modelleme tekniklerini birleştirerek, ihtiyacınız olan tasarımları yaratmada NX CAD size en hızlı yaklaşımı sağlar. Senkron teknoloji, diğer sistemlerden NX verileri ve çoklu CAD geometrisiyle çalışmanıza izin verir.

NX CAD programı ile Karmaşık Bileşenler için Modüler Tasarım

NX CAD deki modüler tasarım araçları, karmaşık parçalardaki diğer tasarımcılar ile aynı anda çalışmanıza yardımcı olur. NX CAD ile parça modülleri ile, tasarımları, işlevsel öğelere ayırarak, tasarım öğelerinin tekrar kullanılmasını ve değiştirilmesini kolaylaştırabilir ve tasarımları değiştirmeyi ve güncelleştirmeyi kolaylaştırabilirsiniz.

NX CAD yazılım ile Sezgisel, Keşfedilebilir ve Yapılandırılabilir Kullanıcı Arayüzü

NX CAD, yapılandırılabilir, role dayalı kullanıcı arabirimi sağlar. NX CAD yazılımı ile, gereksinim duyduğunuz komutları görüntüler ve deneyim seviyeniz arttıkça büyür.

NX CAD ile Montaj Tasarımı (Assembly Design)

Herhangi Bir Boyutta veya Karmaşıklıktaki CAD Modellerini Oluşturma ve Yönetme

NX, mevcut en güçlü CAD montaj tasarım araçlarını sunar. Hem yukarıdan aşağı hem de aşağıdan yukarıya teknikleri destekleyen NX CAD, montaj modellerini yönetmenize ve gezinmenize ve takımınızı organize etmenize ve izlemenize yardımcı olur.

NX CAD İle Masif Montajlar İçin Performans

NX CAD, dünyanın en kompleks montaj tasarımlarını, hatta on binlerce bileşeni içerenleri de kolayca ele alıyor. NX CAD yalnızca birkaç saniyede binlerce bileşen yükleyip görüntülemenizi, tam montaj bağlamında çalışmanızı ve tasarım yaparken eksiksiz dijital mockups’lar oluşturmanızı sağlar.

NX CAD İle Montaj Tasarımını Hızlandırma, Kaliteyi Geliştirme

NX CAD, tasarım değişikliklerini basitleştiren yapılandırmalar, seçenekler ve varyantların modellemesini hızlandıran parametreler, montaj tasarımı için de montaj kontrol yapıları ve kısıtlamaları sağlar. NX CAD Girişim ve boşluk kontrolü, hareket zarfları, kütle özellikleri analizi ve montaj yolu planlaması, hataları ortadan kaldırmanıza ve tasarımlarınızı optimize etmenize yardımcı olur. NX CAD,Görsel raporlama, karar vermeye rehberlik etmek için montaj tasarımı ve işlem bilgileri sağlar.

NX CAD İle Montaj Tasarım Ortamında Dijital Mockup

NX CAD yazılım montaj modellemesiyle, tasarımlarınızı doğrulamak, sorunları tespit etmek ve çözmek için tam dijital mockuplar oluşturabilirsiniz. Aktif mockup özelliği, CAD-neutral JT formatında oluşturulmuştur, böylece NX CAD sayesinde ayrı bir mockup uygulaması olmadan inceleme ve işbirliği için birden çok kaynaktan gelen verileri kullanabilirsiniz.

NX CAD ile Sac Metal Tasarımı (Sheet Metal Design)

NX CAD yazılım ile Sac Levha Bileşenlerini Verimli Tasarla ve Yönet

NX CAD sac metal tasarım yazılımı, bükülmeler, flanşlar, çıkıntılar, kesikler, boncuklar, çukurluklar, panjurlar, köşe ve kenar işlemleri, kalıplar ve diğer şekillendirilebilir özellikler ile sac ve metal özel modelleme özelliklerinde malzeme ve proses bilgilerini içerir. Ayrıca, NX CAD ile katı modelleri sac metal bileşenlerine hızlıca dönüştürebilir ve diğer bileşenleri çevreleyen sac metal parçaları oluşturabilirsiniz.

NX CAD ile İmalat İçin Tasarım

NX sac metal CAD araçlarıyla, endüstri veya şirketin en iyi uygulamalarına dayalı olarak malzeme kalınlıkları ve bükme yarıçapları gibi standart değerleri uygulayabilirsiniz. NX CAD in Katlama ve açma özellikleri ile, imalat sürecinin herhangi bir aşamasında modellerle çalışabilirsiniz. NX cad sac işleme yazılımı dokümantasyon ve imalat için doğru düz desenler yaratır.

NX CAD Sheet Metal (sac metal) ile Havacılık ve Savunmada Daha Hızlı Tasarımlar

NX CAD Aerospace Sheet Metal yazılımı, hava karolarında bulunan sac metal parçaların tasarımında, dış ve iç kalıp hat yüzeylerine ve diğer iç gövde yapılarına bağlı destek kaburgaları ve dirsekler de dahil olmak üzere size özel araçlar sunar. Bu doğrusal olmayan gövde parçaları genellikle hidro-preslenmiş veya kırılmış biçimdedir. Aerospace özellikleri ile, bu bileşenleri genel amaçlı CAD veya sac metal tasarım araçlarının gerektirdiği bir sürede tasarlayabilirsiniz.

NX CAD ile Şablon Tabanlı Tasarım (Template-Based Design)

Tasarım Süreçlerini Hızlandırmak ve Standartlaştırmak için NX Product Template Studio’da Oluşturulan CAD Şablonlarını Kullanma NX CAD, Tasarım bilgilerinin ve süreç bilgisinin yeniden kullanılması, maliyetleri düşürmenize, yeniliği artırmanıza ve ürün tasarımında verimliliği artırmanıza yardımcı olur. NX CAD, şablon tabanlı tasarım ile yeniden kullanım stratejilerinizi destekler. NX CAD ile Parametrik ürün modellerini yeni tasarımlar için şablon olarak kolayca kullanabilirsiniz; NX CAD ile ürün çeşitlerini geliştirmek için gereken zamanı ve çabayı önemli ölçüde azaltmak için ürününüzü ve süreç bilginizi şablon içine dahil edersiniz.

Programlamaya gerek duymadan CAD şablonları oluşturma

NX CAD Product Template Studio, geliştirme ekibinizde kullanılabilecek ürün şablonları oluşturmak için kullanılan bir araçtır. NX CAD varolan parametrik modellerden çalışarak, Product Template Studio, tasarım varlıklarını yeniden kullanım için paketlemenize yardımcı olur. NX CAD ile Basit sürükle ve bırak araçlarıyla, tasarım girişlerini ve şablonlar için mühendislik işlemlerini kontrol eden özel arabirimleri hızlı ve kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz.

NX CAD ile Ürün Şablonlarıyla Süreçleri Otomatikleştirme (Automate Processes with Product Templates)

NX CAD yazılım ürün şablonlarıyla, tasarım modellemesinden çok daha fazlasını otomatikleştirebilirsiniz. NX CAD ile Mühendislik süreçlerini otomatikleştirmek ve standartlaştırmak için, ürün ve üretim bilgileri, çizimler, hareket analizi, yapısal simülasyon ve doğrulama denetimi şablonlara dahil edilebilir.