Skip links

NX CAD ile Veri Değişimi

Müşteriler, tedarikçiler ve diğer CAD sistemleri ile daha verimli çalışmanıza yardımcı olmak için NX, geniş veri alışverişi araçları seçenekleri sunar. Satıcının tarafsız standart değiştirme formatlarını ve popüler CAD / CAM sistemlerini destekleyen veri çevirmenleri ve CAD dosya dönüştürme araçları, verileri NX içine veya dışına doğru hareket ettirir.

Neutral Standart Veri Formatlarını Destekler

NX dosya dönüştürme araçları, aşağıdakileri içeren standart ve tarafsız dosya değiştirme biçimlerini destekler

  • Initial Graphics Exchange Specification (IGES)
  • ISO 10303 – STEP AP203/AP214
  • AutoCAD Drawing Exchange Format (DXF)
  • Rapid prototyping STL
  • JT lightweight exchange format

Neutral format çeviricilerinin çoğu NX yazılım paketinde bulunur ve yalnızca Dosya İçe Aktarma ve Dosya Aktarma komutları aracılığıyla çağrılabilir.

Sisteme Özel Veri Değişimi

NX ayrıca, verileri diğer ürün geliştirme yazılımlarına doğrudan ve diğer ürün geliştirme yazılımlarından dönüştürmenize izin verir. Çevirmenler CATIA, Pro / ENGINEER, AutoCAD ve SolidWorks yerel formatlar için kullanılabilir. Ayrıca yerel Parasolid geometrisiyle çalışabilir ve Solid Edge ve I-deas dosyalarını doğrudan açabilirsiniz.

Imported Geometri ile Doğrudan Çalışma

Diğer sistemlerden modelleri içe aktardığınızda, NX’deki senkron teknoloji, özellikleri ve tasarım niyetini kolayca tanımlamanıza ve geometriyi benzersiz bir hız ve basitlikle doğrudan değiştirmenize olanak tanır.