Skip links

PMI Nedir?

Ürün Geliştirme Sürecinizi Kolaylaştıran Teknoloji:PMI

Siemens PLM Software, tasarım süreçlerini kolaylaştıracak mükemmel bir teknoloji sunuyor. Tasarımcıların sadece tasarıma yoğunlaşmasını sağlayacak NX CAD PMI teknolojisi, ürün geliştirme sürecinizi kolaylaştırıyor, zamandan ve maliyetten tasarruf etmenizi sağlıyor. Kağıtsız ortamda çalışmak için mükemmel bir üründür.

PMI Nedir?

PMI, 3D CAD model üzerinde doğrudan üretim bilgisini, analizleri veya denetimler gibi bilgileri görmenizi sağlar. Bu sayede tasarımcılar gerekli ölçü ve bilgileri 3D tasarım üzerine, 2D çizime gerek kalmadan girebilir ve diğer departmanlarla sadece model dosyası ile paylaşabilir.

PMI, geometrik ölçüler ve toleransları (GD&T), yüzey toleransı, malzeme özellikleri, 3D açıklamalar gibi bilgileri içerir. Bu bilgilerin 3D model üzerinde gösterimi sağlanır. Aynı zamanda bu bilgiler 2D ortamına direkt olarak çekilebilir. Böylece ölçülendirme işlemi tek seferde yapılarak hem 3D hem 2D çalışmada gösterilebilir.

Faydası;

  • Zamandan tasarruf:2D çizime gerek kalmaz, 3D model üzerinden bütün bilgi ve açıklamaları gösterebilir, görebilirsiniz.
  • Kağıttan tasarruf: Teknik çizim çıktılarının içinde kaybolmaktan kurtulursunuz. Bütün departmanlara doğru bilgileri, elektronik ortamdan iletebilirsiniz.

Firmanız Neden PMI kullanmalı?

PMI mühendislerinizi fazla iş yükünden kurtararak, sadece tasarıma odaklanmalarını sağlar. 3D tasarımların üretim bilgisini aktarmak için tekrar 2D çizim yapmasına gerek kalmaz. Tüm üretim bilgilerini (ölçü, malzeme cinsi, toleransı vb.) doğrudan 3D model üzerinden ilgili departmanlara aktarabilirsiniz. Teknik çıktılardan kurtulursunuz.

PMI’ın en önemli katkısı ise, iletişimden kaynaklanacak hataları en aza indirmesi. Böylece imalat hatalarını önleyerek hem zamandan hem maliyetten tasarruf sağlarsınız.