Skip links

Tasarım için CAD Additive Manufacturing

Şirketler, bileşen ağırlığını azaltmak ve kaynak kullanımını artırmak için sürekli bir şekilde yenilikçi çözümler arıyor. Lattice yapılar, tasarımcıların bu hedefleri güç ve yapısal bütünlüğünden ödün vermeden karşılayabilecek tek yoldur. NX 12, Materialize tarafından güçlendirilen, kafes yapıları yaratma becerisine sahip olan katmanlı imalat tasarımı için bu yeni yaklaşımları sunar.

Bu yeni modül, kullanıcıların normal bir kafes yapılarının yanı sıra bir birimdeki rasgele yapıları oluşturmalarına olanak tanır. Facet geometrisiyle doğrudan çalışmayı mümkün kılan, Convergent Modeling Technology ile birleştirildiğinde, bu gibi en ileri yapıların yaratılması her zamankinden daha kolay. Dahası, bu yetenekleri tek bir sistemde kullanmak şirketleri normalde böyle geometriyle çalışmak için gereken gizli veri dönüştürme maliyetlerinden kurtarır.

Lattice yapıları ve Convergent Modeling Technology NX 12 ile şirketler, daha hafif ve daha az parça tasarımı ile daha kısa sürede daha hafif ve daha güçlü ürünler sunabilirler.