Skip links

Tasarım Verimlilik Araçları

NX, ürün geliştirmede sizin hızınızı, üretkenliğinizi ve verimliliğinizi arttırmak için tasarım araçlarını ve teknolojilerini güçlendirir.
NX’in iletişim, iş birliği ve veri paylaşımı yetenekleri sizin müşterilerinizle ve tedarikçilerinizle (farklı bir CAD yazılımı kullanıyor olsalar bile) ürün bilgilerini paylaşmanızı sağlar.
NX’in aynı zamanda açık bir sisteme sahip olmasıyla kendi istekleriniz doğrultusunda özelleştirme yapabilmenizde mümkün kılar. NX’e geçtiğiniz zaman, mevcut verilerinizin aktarılması için kullanılan güçlü içerik aktarma çözümleri ile mevcut yatırımınızı korur, diğer sistemlerde oluşturduğunuz bilgilerinizi risksiz ve hızlı bir şekilde yeniden kullanımını sağlayabilirsiniz.

Bilginin yeniden kullanımı yeteneği

Yeniden kullanım ile geliştirme masraflarını düşürüp hem de ürünün pazara sunulma süresini ciddi bir şekilde azaltabilirsiniz. NX, mevcut tasarım bilgisini bulma, yönetme, yeniden kullanma konusunda yetenekler sunar.
Çözümün kendi içinde bulunan kütüphanesi, modeller, şablonlar, standart parçalar, unsurlar, ve diğer tasarım elemanları için bir merkezi bilgi havuzu oluşturur. Tasarımcılar kolaylıkla sürükle-bırak yöntemi ile bu havuzdan tasarımları alıp kullanabilir, aynı zamanda bu havuza yeni objeler de ekleyebilirler.

NX, Teamcenter ve Geolus® Search yazılımı ile entegre bir şeklide 3 boyutlu verilerin aranması ve tekrar kullanımı için çalışır. Tasarımcılar, sınıflandırma hiyerarşileri üzerinde hareket ederek,
özellik ve şekle bağlı olarak yeniden kullanılabilir tasarım bilgilerini arayabilirler.

Avantajları

• Tasarım bilgilerine kolaylıkla ulaşıp tekrar kullanabilme imkanı.
• Geliştirme suresini, harcanan eforu ve maliyeti ciddi bir şekilde azaltır.
• Ürünün piyasaya sürülme süresini azaltır.
• Ortaklarınızla, müşterilerinizle ve tedarikçilerinizle kolayca iletişim kurmanızı sağlar.
• Programlama ve kişiselleştirmeyle süreçleri otomatikleştirin ve yeteneklerinizi geliştirin.