Skip links

Teamcenter ile Program Çözümleri Yönetimi

Program Planlama ve Proje Yürütme
Akıllı telefonlardan tıbbi implantlara, otonom araçlardan, insansız hava araçlarına ve daha fazlasına kadar tüketiciler, giderek daha karmaşık ürünler talep etmeye başladı. Bu karmaşık ürünler, birçok ürün alanından, ürün yaşam döngüsü boyunca paydaşların işbirliğini gerektirir. Ekipler arasında koordinasyon eksikliği, zaman yönetimi çatışmalarına, kaynak yetersizliğine ve geç kalınan teslim tarihlerine neden olur.

Teamcenter®’daki program yönetimi çözümleri ile tek bir sistemde entegre planlama ve yürütme yoluyla karmaşık ürünler geliştirebilirsiniz. Bu entegre yaklaşım, disiplinlerdeki bağımlı ekiplerin etkili bir şekilde işbirliği yapmasına ve önemli bilgileri iletmesine olanak tanıyarak sonuçta pazara sunma süresini kısaltır. Ayrıca, projeler arasında daha iyi görünürlük sağlayarak ortaya çıkan sorun ardından çözüm bulmak yerine sorunları tahmin etmenize ve bunlardan kaçınmanıza olanak tanır. Yürütmeyle entegre program yönetimi çözümleriyle her zaman plan doğrultusunda çalıştığınızdan emin olursunuz.

Program Planlama
Kaynaklarınız, zaman çizelgeleriniz ve daha fazlası göz önüne alındığında nelerin yürütülebileceğini belirleyerek program planlamasını hazırlayabilirsiniz. PLM içindeki program planlamasıyla doğru gereksinimlere ve hedeflere göre plan yapabilirsiniz. Program durumunun her zaman yürütülmekte olanla uyumlu olduğundan emin olabilirsiniz. Gerçek zamanlı kontrol paneli görünümlerinde neler olduğunu görebilirsiniz.

Projeler arasında kaynakları koordine etmek her zaman kolay olmayabilir. Günümüzün karmaşık ürünleri, yıkıcı iş modelleri, sıkıştırılmış inovasyon yaşam döngüleri ve küresel olarak dağılmış kaynaklar dünyasında, etkili program planlaması ve yürütme, her zamankinden daha zorlu ve başarınız için daha kritik bir haldedir.

Teamcenter®’daki program planlama, yaşam döngüsü boyunca etki alanları arasında projeler genelinde görünürlük sağlar. Neyin yürütülebileceğini doğrulayan aşağıdan yukarıya bir yaklaşımla belirleyebilirsiniz. PLM’nin içindeki program planlamasıyla, doğru gereksinimlere ve hedeflere göre güvenle plan yapabilir, durumun her zaman gerçekte yürütülen işlemle uyumlu olduğundan emin olabilirsiniz. Gerçek zamanlı kontrol paneli görünümlerinde neler olduğunu görebilirsiniz.

Uyarlanabilir Program Yönetimi
Teamcenter’daki program planlama yetenekleriyle program olaylarını ve kriterlerini yönetebilir ve bu olaylara göre proje performansını izleyebilir, güncel durum ve program bilgilerine anında erişim ile tüm ekibi bilgilendirebilirsiniz.

Gösterge Tabloları ve Program Analitiği
Program planlaması gerçek zamanlı görünürlük gerektirir. Teamcenter’daki program analitiği ve gösterge tabloları, programınız hakkında doğru bilgiler sağlar. Plan performansını, programın teslim edilebilir durumunu, etkinlik düzeyinde performansı, değişimin etkisini ve daha fazlasını görebilirsiniz.

Entegre Değişim
Teamcenter ile çoğu zaman birbiriyle ilgisi olmayan birden çok projede konfigürasyon kontrolü altındaki öğelerin tasarımını ve yayınını koordine edebilirsiniz. Bir programa dahil olan tüm değişikliklerin kapsamı görünürlüğüyle, kaynaklar ve zamanlama konusunda doğru tahminler yapılabilir. Bu değişikliklerin uygulanması, iş akışları ve programlardan yararlanılarak yönetilebilir.

Entegre Projeler
Plana karşı yürütmeyi sağlamak için program planlama ve proje yönetimini Teamcenter’a entegre edebilirsiniz. Bu entegre çözümden yararlanmak, program çıktılarının ve hedeflerinin yürütülmesini desteklemeye yardımcı olur. Programlar, şablonlara ve iş kurallarına dayalı olarak programın yürütülmesini desteklemek için otomatik veya manuel olarak oluşturulabilir. Programlar, çıktılar ve kaynaklar arasındaki bağımlılıklar yönetilebilir ve izlenebilir.

Entegre Gereksinimler
PLM’nin içindeki program planlamasıyla, tüm ilgili program ve proje gereksinimlerini yakalayabilirsiniz. Pazarlama gereksinimlerinden kalite, güvenlik ve düzenleyici yönergelere ve daha fazlasına kadar, gereksinimleri takip edebilir ve bunlara göre uygulanmasını sağlayabilirsiniz.