Skip links

Analiz araçları Simülasyon ve Optimizasyon

Sınıfının en iyi analiz araçları

NX CAE mühendislerin simülasyon modeli hazırlamak için harcadıkları süreyi önemli bir şekilde azaltır. İleri düzeyde analiz yapmak için gerekli olan gelişmiş meshing, boundry koşulları, çözücü ara yüzleri çözümün içerisinde sağlanır. NX CAE’yi bütün rakiplerinden ayıran en önemli özellikler üstün geometri altyapısı, senkron teknoloji kullanımı ve geometriyi doğrudan düzenleyebilmesidir. Tasarım geometrisi ile Analiz modeli eşleştirilerek, analiz modeli en son tasarım modeli versiyonuna göre çok az yada hiç iş yükü gerektirmeden hemen güncellenir. Güçlü geometri motoru ile mükemmel analiz modelleme komutlarının doğrudan entegrasyonu modelleme süresinin geleneksel sonlu eleman (FE) modelleme çözümlerine göre %70 e kadar azalmasına neden olur.

Çok disiplinli Simülasyon ve Optimizasyon

NX CAE size tek bir gelişmiş simülasyon ortamında birçok analizi görme ve uygulama imkanı sunar. Simülasyona çözümleri arasında yapısal, termal, akış, hareket, optimizasyon ve çok çoklu fizik analizler bulunmaktadır. Bütün bu simülasyonları tek programda toplamak, bütün analizlerin tek bir çözüm içinde standartlaşmasını sağladığı için çalışanlarınızın eğitim süresi ve maliyetini azaltır. Ayrıca programlar arası veri geçişlerini ortadan kaldırarak hem olası hataları ortadan kaldırır hem de ciddi zaman  avantajı sağlar.
NX CAE bütün bilinen çözücüleri desteklediği için de bu zamana kadar yaptığınız simülasyon yatırımlarınız korunmuş olur.

Avantajları

• Geometriler hızla unsurlarından arındırılabilir ve hazırlanır.
• Senkron teknoloji ile geometri hızlı ve sezgisel şekilde doğrudan edit edilebilir.
• 0D, 2D, 3D elemanlar için kapsamlı otomatik ve manuel meshing olanağı
• hızlı güncellemeler için analiz modeli ile geometri modeli ilişkilendirilebilir.
• Abaqus, ANSYS, MSC Nastran and LS-Dyna gibi çözücüler için destek
• Yapısal, termal, akış, hareket, optimizasyon ve çoklu fizik analizi simülasyonları yapılabilir.