Skip links

İnovasyon: Geçmiş, Bugün ve Gelecek

İnovasyon.Sürekli oluyor. Birisi, bir yerlerde daha iyi oluyor. Güç, hırs ve başarılı olma isteğiyle hareket eden bir kelime. Ama bu ne demek? Ve neden bu kadar önemli?

İnovasyon ve tutku el ele gider. İnovasyon paraya odaklanmaz. Bu bencil değildir ve geçici değildir. Yenilikçilik, daha iyiye gitme arzusudur, böylece değişiminizi dünyaya getirebilir ve daha iyi, daha verimli bir yer haline getirebilirsiniz. Fikirler dünyayı dolaşıyor ve yenilik yapmak bu fikirleri hayata geçirmektir.

Ateş, matbaa, pusula ve elektrik ampulü, bir zamanlar daha iyi olabileceğimize, daha fazla olabileceğimize inandıran bir düşüncenin sonucudur. Daha hızlı, daha parlak, daha sıcak ve daha sağlıklı olabiliriz…

Unigraphics’den EDS’e, Siemens’e kadar, artık “NX” olarak bilinen ürün sürekli olarak sektöre yön veriyor. Bakalım bugün olduğumuz yere nasıl geldik?

1963: United Computing John Wright tarafından kuruldu. UNIAPT, United Computing tarafından yayınlanan ilk üründür. Otomatik Programlanmış Aracın veya APT’nin minibilgisayar tabanlı bir versiyonuydu. Çığır açan teknoloji

1969 yılında piyasaya sürüldü.

1973: United, ADAM kodunu MCS’den satın aldı. ADAM yazılımı, General Automation SPC-16 olarak bilinen, 16 bitlik bir mini bilgisayara taşındı. Tektronix ekranı ve ek olarak menü tabanlı bir kullanıcı arayüzü vardı. Bu, daha sonra UNI-GRAPHICS olarak adlandırılan tek kullanıcılı bir sistem olarak uygulandı.
Michigan, Detroit’teki 1973 KOBİ CAD / CAM II gösterisinde gösterilen tüm büyük CAD sistemleri, bugün hala pazarlanan Unigraphics’tir.

1976: United McDonnell Douglas tarafından satın alındı ??ve McAuto’nun tamamen sahip olduğu bir yan kuruluş olarak işletildi.

1991: EDS, McDonell Douglas’dan ticari bilgisayar hizmetleri işini satın aldı. 1996 yılının başlarında, Microsoft Windows NT üzerinde çalışan tam uyumlu bir Unigraphics sürümünü yayınlamaya devam ettiler.

2001: EDS’nin UGS özelini almayı planladığı ve ayrıca Structural Dynamics Research Corp veya SDRC’nin tüm varlıklarını satın alacağı açıklandı. SDRC, sektördeki en saygın CAD / CAE / CAM / PDM şirketlerinden biridir. EDS bu iki kuruluşun etrafında yeni bir iş birimi kurmak istedi. UGS olarak bilinmeye devam edecek ve bir EDS yan kuruluşu olarak işletilecektir.

2002: EDS PLM Çözümleri, Unigraphics NX’i yayınladı. Bu, Unigraphics’in “Yeni Nesil” versiyonunun ilk sürümüdür.

2007: EDS, Siemens AG’ye UGS PLM Çözümleri’ni sattı.

2018: Siemens PLM, NX’in bu uzun mirasını geliştirmeye ve büyütmeye devam ediyor. Mütevazı başlangıcımızdan bu zamana geldiğimizde, NX12 ile gelecek nesillere NX’teki yenilikleri getirmekten gurur duyuyoruz. Çok fazla şey değişmiş olmasına rağmen, bazı şeyler aynı kalıyor : NX, tüm bu yıllar boyunca endüstri seçimini korurken, sınıfındaki en iyi müşteri dağıtım hazırlığının ve veri korumasının mirası üzerine inşa etmeye devam ediyor.