Skip links

Teamcenter Active Workspace

Active Workspace, Teamcenter yazılım portföyünün bir parçası, tüm PLM(ürün yaşam döngüsü) sisteminize ulaşmada kişiselleştirilmiş bir ortam konumunda. Şu anda Siemens PLM ekibi Active Workspace 3.0 üzerinde çalışıyor.

Active Workspace tüm PLM kullanıcılarına doğru kararları vermeleri için doğru bilgiyle doğru zamanda ulaşmalarını sağlıyor. Daha detaylı bir anlatımla, Active Workspace kullanıcıların daha iyi kararlar vermeleri ve daha iyi ürünler üretmeleri için onlara çok taraflı karar destekleme platformu sunarak onları gereksinim duydukları insan ve bilgi kaynağı ile buluşturuyor.

Siemens PLM Software firmasının CEO’su Chuck Grindstaff konuyu şu cümlelerle ele alıyor: “Tüm şirketler ve çalışanlar farklı kaynaklardan alınan hızlı ve yüksek miktarda veriye dayalı bilgi yükünün getirdiği zorluklarla baş etmek zorunda kalıyorlar. Active Workspace, bu bağlamda, tüm kullanıcıların erişebileceği PLM bilgisi sunarak ve bilgi karmaşasını en aza indirgeyerek şirketlerin bu zorlukla başa çıkmalarını sağlıyor. Active Workspace verinin anında doğru kişiye doğru yerde ve doğru içerikte sunulması için içgüdüsel ve kişiselleştirilmiş 3D grafik ara yüzü yarattı, bu da kullanıcıların hızlı ve akıllıca kararlar vermesini sağlıyor.”

IDC (International Data Corporation) şirketinden bir başka yönetici Joe Barkai ise durumu şöyle özetliyor: “Ürün karmaşasındaki sürekli artış, güçlü ve çok bir yönlü karar destek platformuna olan ihtiyacı arttırdı. Active Workspace gibi dinamik bir karar destek sistemi ise akıllıca ve yüksek doğrulukta karar verme sürecini mümkün kılan zengin teknik ve işletme kaynağını yaratıyor durumda.”

Active Workspace’i bir anlamda gösterge paneli olarak tanımlayabiliriz. Bu panel, kullanıcıların iş gününün başlangıcında ziyaret edecekleri yer konumunda.

Özetlemek gerekirse, Active Workspace’in odaklandığı ana konular aşağıdaki gibi görülebilir:

  • Bulmak istediğini daha hızlı bul: daha önce hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde bulmak istediğiniz veriye ulaşmanızı sağlayarak verimliliğinizi arttırmak,
  • Daha akıllıca kararlar ver : Bağlam içi bilgi sunarak, kararlarınızın eksik bilgi ile yapılmadığından emin olmak , büyük resmi görmenizi sağlamak ve bilgi yükünden kaçınmanızı mümkün kılmak,
  • İhtiyacın olduğu zaman ve yerde PLM : PLM yetkinliklerinin derinliğine erişme kolaylığı vererek aksiyon almanızı, işinizi gerektiği gibi yapmayı ve ürün yaşam döngüsüne katkıda bulunmanızı sağlamak.