Skip links

Simcenter 3D CAE Simülasyon ve Test Çözümleri

Simcenter ve Çözümünü Keşfedin;

Simcenter Çözüm Portföyü

Bugün mühendislik departmanları mekanik fonksiyonları elektronik ve kontrollerle entegre eden akıllı ürünler geliştirmeli, yeni malzemeler ve üretim yöntemleri kullanmalı ve daha kısa devre tasarım döngüleri içinde yeni tasarımlar sunmalıdır. Bu, ürün performansı doğrulaması için mevcut mühendislik uygulamalarının, sistem odaklı ürün geliştirme için daha akıllı bir role dönüşmesini gerektirir.

Siemens PLM Software’in simcenter™ yazılımı, sistem ömrü boyunca ve tüm kritik özelliklerde performansı öngörmenize yardımcı olmak için sistem simülasyonu, 3D CAE ve testi benzersiz bir şekilde birleştirir. Fizik tabanlı simülasyonları, veri analizinden edindiğiniz bilgilerle birleştirerek, Simcenter tasarımı optimize etmenize ve yenilikleri daha hızlı ve daha güvenilir bir şekilde sunmanıza yardımcı olur.

Simcenter tanıtımı

Simcenter, ürününüzün dijital ikizini (digital twin), gerçeği yansıtan ve konseptten gerçek kullanıma kadar performansı doğru bir şekilde simüle etmek için ürün ömrü boyunca sürekli olarak gelişen çoklu sadakat modelini oluşturmanıza olanak tanır. Simcenter, öngörülemeyen trendleri belirlemek için simülasyon, fiziksel test ve veri analizlerini birleştirerek basit doğrulamadan performans tahmininin ötesine geçmenizi sağlar. Simcenter’ın size daha fazla güvenle karar vermenize ve yenilikleri her zamankinden daha erken sunmanıza nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin :

1D Simülasyonu

Simcenter, 1D simülasyonunu kullanarak kavramsallaştırmanın en erken safhalarında ürün performansını öngörmenizi sağlar. Simcenter 1D çözümleri ile, önceden tanımlanmış çok sayıda fiziksel ve uygulama kütüphanesi kullanarak çok alanlı sistem performansını öngörebilir ve kontrol stratejisi doğrulaması için gerçekçi modeller oluşturabilirsiniz. Ürününüzün mulltiphysics davranışını tam olarak yakalamak için aynı anda 1D ve 3D modellerini kullanabilirsiniz.

3D Simülasyon

Simcenter, 3D geometri tabanlı tasarımlarınızın performansını öngörmenizi sağlar. Simcenter herhangi bir CAD kaynağından geometriyi alabilir ve sonlu elemanlar, sınır elemanı, hesaplamalı akışkan dinamikleri ve çok gövdeli dinamikler de dahil olmak üzere geniş bir CAE yöntem yelpazesi için birleşik bir ortamda analiz modelleri hazırlamanıza yardımcı olabilir. Simcenter’ın entegre üst düzey, çok disiplinli çözümleri, genel CAE analistleri ve disiplin uzmanları tarafından ölçeklenebilir. Ek olarak, 3D simülasyonu Simcenter’ın 1D’ye bağlayarak ve çözümleri test ederek eşsiz doğruluğu elde edebilirsiniz.

Test Çözümleri

Simcenter’ın fiziksel test uygulamaları, 1D ve 3D simülasyonlarınızı daha doğru hale getirmenize ve nihai ürün doğrulamasında yardımcı olmanıza yardımcı olabilir. Simcenter test çözümleri, yüksek hızlı çok kanallı veri edinmeyi tam bir entegre test, analiz ve raporlama araçları takımıyla birleştiren test tabanlı mühendislik için eksiksiz ve entegre bir ortam sunar. Testleri daha verimli hale getirmek için tasarlanan Simcenter test çözümleri, üretkenliği artırır, daha güvenilir sonuçlar verir ve laboratuar alanıda her türlü gürültü, titreşim, dayanıklılık testi ve mühendislik görevlerini kapsar.

Simülasyon Veri Yönetimi

Mühendislik ekipleri büyük miktarlarda veri üretir, ancak bu veriler genellikle iyi bir disiplin ile yönetilmez veya izlenmez. Simcenter çözümleri, analistlerin verilerini yönetmesini kolaylaştırmak için Teamcenter Simulation Process Management ile bütünleşir. Kullanıcılar analiz modellerini ve sonuçlarını tasarımla eşzamanlı olarak tutabiliyorlar. Simülasyon veri yönetimi, mühendislik bilgisini yakalamanızı ve daha sonraki bir zamanda ekip üyeleri tarafından tekrar kullanılabilmesini sağlar. Verileri ve süreçleri yakalayıp yöneterek, şirketiniz için uzun vadeli bir bilgi ve değer yaratırsınız.

Tasarım Araştırması

Daha iyi tasarımlar keşfetmenize yardımcı olmak için mühendislik tasarım sürecinizi otomatikleştirin ve hızlandırın. İster tek bir bileşenin tasarımını iyileştirme ister karmaşık çok disiplinli mühendislik sistemleri tasarlamaya ihtiyaç duyun, HEEDS, verimli ve kullanımı kolay bir tasarım çerçevesi sağlar. İş akışları, mevcut tasarım ve simülasyon araçlarınızla entegrasyonla kolaylıkla otomatikleştirilir. HEEDS, stresleri kabul edilebilir sınırların altında tutarken hedeflerinize ve ürün maliyetlerini düşürme gibi kısıtlamaları hızla tespit etmek için tasarım alanını otomatik olarak araştırır.

Simcenter Mühendislik Hizmetleri

Başarınız, zor mühendislik problemlerini zamanında çözme becerinize bağlıdır. Siemens, karşı karşıya olduğunuz güçlükleri anlıyor ve model tabanlı mühendislikten 3D simülasyona ve fiziksel teste kadar ürün geliştirme döngüsü boyunca her aşamada yardımcı olması için size mühendislik hizmetleri sunuyor. Size en uygun olanı bulmak için mühendislik hizmetlerimizi keşfedin.

SIMCENTER

Yeni İnovasyon Çağı

Ürünlerinizin Dijital İkizini Oluşturmak için En Gerçekçi Çözüm Simcenter 3D ile :

  • Tümleşik Çok-Disiplinli Modelleme ve Çözüm imkanı,
  • Sistem Simülasyonu ile ilişkilendirerek daha gerçekçi fiziksel model oluşturma imkanı,
  • Gelişmiş Tümleşik CAD-CAE kabiliyeti ile sınıfında en iyi simülasyon modelleme yetenekleri,
  • Özelleştirilebilir, Kullanıcı Seviyesine göre ölçeklendirilebilir, diğer çözümlere açık yapı,
  • Daha verimli ve düşük maliyetli ürün geliştirme sağlanır.