Skip links

CAE’nin Vizyonu ve Tecrübesi

Bizim vizyonumuz kullanıcıya bütün ürün döngüsü boyunca ürünün performans analizini yapan mühendislik simülasyonları sunmaktır. Siemens PLM Yazılımları 40 yılı aşkın süredir edinilen kendi tecrübesinin yanı
sıra, bünyesine dahil ettiği Nastran gibi sonlu eleman analizi, I-deas gibi entegre CAD ve CAE çözümlerini de vizyonunu gerçekleştirmek için kullanmaktadır. NX CAE çözümünü modern Simülasyon çözümü olarak sunan Siemens PLM, simülasyon teknolojilerini geliştirmek için yaptığı yatırımları da sürdürmektedir.

Simülasyonla tabanlı tasarım

Simülasyonun fiziksel modellerle yapılan testlere göre çok daha verimli ve ucuz bir alternatif olduğu ispat edilmiştir. Simülasyona sayesinde tasarım yerine birçok tasarımı aynı anda test edip hangisinin daha verimli yada kullanışlı olduğuna çok kısa bir sürede karar verilebilir. Bugün birçok firma simülasyonu tasarımın ilk evrelerine kadar ulaştırıp tasarımın başarılı olma ihtimalini arttırmaktadır CAE size simülasyon tabanlı tasarım imkanı sunar. NX CAENX CAD ile aynı temel platformu kullandığı uzman analistler tarafından uygulanırken, simülasyon yetenekleri kolaylıkla tasarımcı seviyesine çıkartılabilir.

Avantajları

• Hem Uzman Analistler hem de tasarımcılar tarafından kullanılabilen aynı ölçeklenebilir teknoloji
• CAD ortamında basit analizlerin yapılabilmesi
• Daha akıllı mühendislik kararlarının erken evrelerde alınabilmesi